23/01/2020
Home Tags Alfred Lela

Tag: Alfred Lela

Të kesh fatin e Edi Ramës

Alfred Lela Deri në fund të viteve '90, kur Shqipëria ishte nën dominimin e Berishës dhe më pas të Nanos, Edi Rama konsiderohej si enfant...

Çfarë (sh)presash paraqet Albin Kurti për Kosovën dhe Shqipërinë

Alfred Lela Albin Kurti ka pamjen e një revolucionari: sillet si i tillë, flet si i tillë dhe kërkon të lërë përshtypjen e një të...

‘Mjekra e Vitit’: lexuesit e Politiko zgjedhin Dom Gjergj Metën, Rama...

Politiko.al, një përpjekje ironike për të shkuar kundër rrymës dhe manisë së 'njerëzve të vitit' që kaplon median, që nga ajo e huaj dhe...

Depozitat ranë, por jo Tranzicioni dhe anti-qytetërimi që mishërojnë

Alfred Lela Erion Veliaj, kryetari i Bashkisë së Tiranës, ka premtuar para do kohësh një kryeqytet me ujë 24 orë. Përmbushja e një premtimi të...

’17 maji i Dimrit’. Pse Ramës dhe Bashës u intereson ‘paqja...

Alfred Lela Tërmeti i 26 nëntorit nuk shembi vetëm ndërtesa, vrau dhe plagosi njerëz, por risistemoi edhe pretendimet apo frikërat politike në të dy kampet...

Ligji ‘kulturalisht i pandershëm’ i Ramës kundër medias

Alfred Lela Një projektligj për median, i stilizuar si 'anti-shpifje' dhe anti-fake news', prej thuajse një viti shkon e vjen nga Qeveria në Kuvend, nga...

Agroni ka ikur, por ‘tufa’ ka mbetur. Përgjithmonë

Alfred Lela Nuk dua ta krahasoj Agron Tufën me Ismail Kadarenë; as vetë pedagogu i Letërsisë nuk do ta pranonte këtë shëmbëlltyrë të tepruar të...

Si e ktheu tërmeti krizën politike në humanitare; çfarë mund të...

Alfred Lela Presidenti Obama, në tetor 2012, la në mes fushatën e rizgjedhjes për në Shtëpinë e Bardhë dhe ndërmori një tur tjetër, në New...

Çfarë fshihet pas ftesës së Ramës dhe refuzimit të Bashës

Alfred Lela Edhe përtej detit, kryeministri Rama e ka përsëritur sot domosdoshmërinë e një takimi apo detante me kryetarin e Partisë Demokratike, Lulzim Basha. Edhe...

Zoti Kryeministër, ka një mesazh për Ju…

Alfred Lela Mos u bëni hileqar. Për dy arsye: jemi në ditë të emergjencës kombëtare dhe, nuk iu shkon. Hile e vogël ngjan përpjekja për...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!