29 C
Tirana
12/08/2020
Home Tags Alfred Lela

Tag: Alfred Lela

“Ndryshimet kushtetuese nuk bëhen me fragmentizime”, Lela ‘thumbon’ Murrizin për “marrëveshjen”...

Analisti Alfred Lela është përplasur me deputetin e opozitës parlamentare, Myslim Murrizi, ndërsa në studio po diskutohej kërkesën për ndryshime kushtetuese, me hapjen e...

‘Hapja’ e PD, Alfred Lela: S’mund të quhet vetëm me rikthimin...

Hapja e Partisë Demokratike dhe rikthimi i mundshëm i një figure si Genc Ruli, por edhe figurave të tjera është komentuar këtë mbrëmje në...

Koalicionet/ Alfred Lela: Rama po argëton fundshpinën e vet me fundshpinat...

Marrëveshja politike e arritur për reformën zgjedhore rrezikon të dështojë, nëse mazhoranca do të pranojë një amendament kushtetues nga një grup deputetësh të opozitës...

“Informacioni u centralizua për COVID”, Alfred Lela: Dyshime për informacion të...

Analisti dhe drejtuesi i Politiko.al, Alfred Lela në emisionin “Real Story” deklaroi se në Shqipëri u centralizua hospitalizimi i personave të infektuar me koronavirus,...

Kovidiotët

Alfred Lela Është një fjalë e re, një prej atyre që bëjnë vend në ligjërimin publik, sa herë bota përballet me një fenomen të ri,...

Dita 14/1 e karantinës: Kthimi nga Italia, vendi që vuan nga...

Milano Centrale, stacioni qendror i trenit, shpjegon shumë për të kaluarën e Italisë, por asgjë për të ardhmen. Të tashmen e dini vetë: një...

Dërgimi i mjekëve në Itali, Alfred Lela nga Milano: Jehona vazhdon....

Gazetari dhe analisti Alfred Lela, komentoi nga Italia, ku ndodhet prej ditësh për arsye familjare, zhvillimet e fundit nga koronavirusi në vend por dhe...

Dita 12 e karantinës: Triptiku i Yuval Hararit ose, pse e...

nga Alfred Lela ‘Takimi’ me Yuval Noah Hararin ka qenë një cytje e vazhdueshme e Virgjil Muçit, një mik dhe lexues i etur. Sa në...

Dita 10 e karantinës: një ditë e (jashtë)zakonshme në Milano

nga Alfred Lela Rruga ‘Giacomo Venezian’ nuk të ofron shumë: në atë që një i huaj do të priste nga një qytet si Milano. Por...

“Jemi kthyer në pikën zero”, Alfred Lela nga Milano: Ka një...

Analisti Alfred Lela, që prej pak ditësh ndodhet në Itali, tregoi në një lidhje direkte për emisionin “Real Story”, se si është situata në...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!