22 C
Tirana
27/05/2020
Home Tags Alfred Lela

Tag: Alfred Lela

Udhëtim në Itali, në zemër të koronavirusit-nga Alfred Lela  

Një mik, pronar i agjensie udhëtimesh, as nuk e merr përsipër gjetjen e një bilete daljeje nga Shqipëria. Ka patur shumë anullime fluturimesh, thotë....

“S`luftohet pandemia me aplikacion”, Alfred Lela: Të zhvendoset “check up-i”, ta...

Analisti Alfred Lela, i ftuar në studion e “Real Story”, th se qeveria e ka të lehtë të menaxhojë krizë, edhe pa nxjerrë policinë...

Deklaratat e Ramës në Moskë, Lela: Politikë e jashtme për qëllime...

Analisti Alfred Lela i ka cilësuar deklaratat e kryeministrit Edi Rama në Moskë si politikë e jashtme për qëllime të brendshme. Pas takimit me ministrin...

2 marsi/ Minxhozi: Meta po bën një gabim të rëndë taktik;...

Analistët e kanë cilësuar tubimin e 2 marsit të thirrur nga presidenti Ilir Meta më tepër si një lëvizje politike. Analisti Skënder Minxhozi i ftuar...

Ç’presin shqiptarët nga SHBA dhe sa do ndikojë ambasadorja e re...

Ambasadorja e SHBA, Yuri Kim nisi zyrtarisht detyrën në Tiranë një javë më parë, kur edhe paraqiti letrat kredenciale në zyrën e presidentit Ilir...

Të kesh fatin e Edi Ramës

Alfred Lela Deri në fund të viteve '90, kur Shqipëria ishte nën dominimin e Berishës dhe më pas të Nanos, Edi Rama konsiderohej si enfant...

Çfarë (sh)presash paraqet Albin Kurti për Kosovën dhe Shqipërinë

Alfred Lela Albin Kurti ka pamjen e një revolucionari: sillet si i tillë, flet si i tillë dhe kërkon të lërë përshtypjen e një të...

‘Mjekra e Vitit’: lexuesit e Politiko zgjedhin Dom Gjergj Metën, Rama...

Politiko.al, një përpjekje ironike për të shkuar kundër rrymës dhe manisë së 'njerëzve të vitit' që kaplon median, që nga ajo e huaj dhe...

Depozitat ranë, por jo Tranzicioni dhe anti-qytetërimi që mishërojnë

Alfred Lela Erion Veliaj, kryetari i Bashkisë së Tiranës, ka premtuar para do kohësh një kryeqytet me ujë 24 orë. Përmbushja e një premtimi të...

’17 maji i Dimrit’. Pse Ramës dhe Bashës u intereson ‘paqja...

Alfred Lela Tërmeti i 26 nëntorit nuk shembi vetëm ndërtesa, vrau dhe plagosi njerëz, por risistemoi edhe pretendimet apo frikërat politike në të dy kampet...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!