17 C
Tirana
01/06/2020
Home Tags Alfred Lela

Tag: Alfred Lela

Një qeveri metroseksuale për kë?!

Alfred Lela Kryeministri Rama nuk ka habitur me lëvizjen, sa ka surprizuar me emrat në Qeverinë Rama 3 të kompozuar prej tij pak ditë pas...

Foto/Ish-ambasadori Arviziu dekorohet nga presidenti Meta; të djathtë e të majtë...

Ish-ambasadori i SHBA-së në Tiranë, Aleksandër Arvizu është nderuar sot në një ceremoni të veçantë nga Presidenti i Republikës, Ilir Meta. Meta vlerësoi Arvizun me...

Premtimet e Rama-Haradinaj si ‘Birra Peja’: veç edhe ka njo’

Alfred Lela Bilanci tregtar, apo i shkëmbimeve të tjera ndërshqiptare, nuk u përmirësua sot pas mbledhjes së dy qeverive, shqiptare dhe kosovare në Pejë, por...

Nuk është shah, por ‘lojë me letra’: të jap Lleshin e...

Alfred Lela Presidenti i Republikës krijoi përshtypjen se ajo që nuk shkonte me Sandër Lleshin ishte reflektimi i një panorame të gjerë gjërash dhe filozofie,...

Ramës i duhet Tahiri dhe do ta përdorë

Alfred Lela Sokol Balla, javën që shkoi, në studion e 'Real Story', me kolegë dhe avokatin e Tahirit, z. Maks Haxhia, pyeti nëse kishte të...

Rexhepi te rraja e zgjedhjeve të rëna dhe Basha te rrënjët...

Alfred Lela Gegët përdorin fjalën rraja ose rranja për variantin tosk të letrarizuar rrënjët. Gjithë këto ditë, teksa mbiemri Rraja u bënë më i lakuari...

Rasti Xhaka/Shaqiri: A është ‘provokuese’ shqiponja, apo janë të tillë albanofobët?

Alfred Lela Të premten në mbrëmje, në Elbasan Arena, kombëtaret e futbollit të Shqipërisë dhe Izraelit përballen për Ligën e Kombeve, një paradhomë e eliminatorëve...

Plumbat mbi Klodianën: një porositës, një dorẩs dhe një frymëzues

Alfred Lela Në çdo akt dhune, kërcënim, tentativë vrasjeje apo vrasje, janë zakonisht dy palë të përfshira: porositësi dhe dorasi. Sofistikimi i botës, në këtë...

Sikur Gjekmarkaj t’i dinte të gjitha për bustin e Arbnorit

Alfred Lela Agron Gjekmarkaj te Panorama e së premtes kish qëndisur një shkrim ku, për fije e pe kish përdorur zemërimin e një të djathti,...

A ka nevojë Shqipëria për politikë të jashtme?

Alfred Lela Titulli është një teprim. Edhe për rastin e Shqipërisë, edhe për faktin se është një imitim i titullit të një libri të maestros...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!