26 C
Tirana
13/07/2020
Home Tags Ambasada Amerikane

Tag: Ambasada Amerikane

SHBA dhe BE përshëndesin qeverinë e re të Hotit: Mezi presim...

Ambasada Amerikane dhe BE kanë përshëndetur votimin e qeverisë Hoti mesditen e sotme. Përmes një njoftimi ambasada e SHBA ka uruar zyrtarisht Hotin për detyrën...

Hakmarrja e Gjin Gjonit/ Me ndihmën e kolegëve u ‘rrëmben’ amerikanëve...

'Syri' dhe 'Tema' bëhen bashkë Syri.net ka rimarrë një shkrim të TV T (më parë Tema TV) me titull 'Skandali i duty free, investitori amerikan...

Andi Bushati: Yuri Kim nuk e ndryshon njëanshmërinë e Ambasadës. Me...

Analisti Andi Bushati, në një editorial për gazetën online që drejton Lapsi.al, ka 'shigjetuar' ambasadën amerikane dhe politikat e Uashingtonit në lidhje me Shqipërinë,...

Ambasadorja amerikane mbërrin në Tiranë pas pak ditësh. Më 30 janar...

Ambasadorja e re amerikane Yuri Kim, që do të zërë vendin e ish-ambasadorit Donald Lu, do të mbërrijë në Tiranë pas disa ditësh, njoftojnë...

‘E ngjashme me FBI’, ambasada e SHBA ilustron me video: Si...

Ambasada e SHBA-ve ne Tiranë, ka postuar në Facebook një video informuese lidhur me mënyrën se si do të hetohet korrupsioni në nivele të...

Ambasadorja e re amerikane në Tiranë/ Çfarë duhet të presin politikanët...

Yuri Kim është zyrtarisht ambasadorja e re e jashtëzakonshme dhe fuqiplotë e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Shqipëri. Pasi kaloi seancën dëgjimore në...

Ambasada Amerikanë në Kosovë kundër kandidimit të personave të dyshimtë. Heshtje...

Ambasada Amerikanë në Kosovë është e shqetësuar me kandidimin e personave me të kaluar të dyshimtë nga partitë politike ne prag te zgjedhjeve parlamentare...

Tre vjetori i mesazhit kërcënues të Donald Lu për 140 deputetët...

Si sot tre vite me parë, 140 deputet të parlamentit votuan nisjen e Reformës në Drejtësi. Bindja e ligjvënësve shqiptarë nuk ishte aq e...

Ambasada amerikane nuk e harron SPAK-un, as në festën e Pavarësisë...

Zv/ambasadorja e amerikane në Tiranë, Leyla Moses-Ones u shpreh se janë të lumtur me ecurinë e Reformës në Drejtësi. Në festën e 243 vjetorin...

Qeveria ‘ul piacën’, dy ish-ministre të shkarkuara në festën e pavarësisë...

Ambasada amerikanë në Tiranë festoi sot 243 vjetorin e Pavarësisë së SHBA. Në mungesë të kryeministrit Edi Rama – nuk dihen arsyet – Partia Socialistë...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!