17 C
Tirana
06/04/2020
Home Tags Ambasada Amerikane

Tag: Ambasada Amerikane

Faqja e Lotarisë del jashtë funksionit, Ambasada Amerikane njofton qytetarët

Faqja e lotarisë ka dalë jashtë funksionit.  Është pikërisht Ambasada Amerikane që ka bërë lajmërimin, duke njoftuar në këtë mënyrë të gjithë shqiptarët se...

Dy ditë pas hapjes së aplikimeve për Lotarinë, Ambasada jep njoftimin...

Aplikimet për lotarinë Amerikane kanë nisur prej dy ditësh. Me mijëra shqiptarë kanë aplikuar me shpresën që të mund të udhëtojnë drejt SHBA-ve. Sot Ambasada...

Trafikimi i shqiptarëve drejt Anglisë, pas denoncimit të “Fiks Fare” reagon...

Pas denoncimit të një nate më parë në emisionin investigativ “Fiks Fare”, të një grupi të gjerë trafikantësh që dërgonin klandestinë drejt Mbretërisë së...

Ambasada Amerikane njofton aplikuesit e vizave: Mos harroni, ju nevojiten vetëm...

Ambasada Amerikane ka njoftuar të gjithë personat që kanë aplikuar pë vizë turistike se nuk është e nevojshmë të marrin shumë dokumente me vete. Ajo...

Ambasada Amerikane në Tiranë përkujton 26 korrikun 1990

Me anë të një postimi në facebook, Ambasada Amerikane në Tiranë përkujton 26 korrikun 1990: “Më 26 korrik 1990, Presidenti Xhorxh H.W. Bush nënshkroi Aktin...

Deklarata e fortë e zv/ambasadorit amerikan: Korrupsioni i përhapur, duket sikur...

Të bësh sistemin e drejtësisë të funksionojë në një mënyrë më efikase, të efektshme dhe të drejtë do të jetë kritike për të parë...

241- vjetori i Pavarësisë së SHBA, Ambasada Amerikane feste tek Pallati...

Me rastin e 241-vjetorit të Pavarësisë së Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Ambasada Amerikane po organizon mbrëmjen e sotme një event, ku të pranishëm...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!