12 C
Tirana
02/06/2020
Home Tags Ambasada Amerikane

Tag: Ambasada Amerikane

Kërkohet reagimi i OSBE-së dhe i Ambasadës amerikane për përgjimet

Gazetari Blendi Fevziu dhe analisti Neritan Sejamini i kanë bërë thirrje faktorit ndërkombëtarë të mbajë një qëndrim për përgjimet. Fevziu në emisionin ‘Opinion’, u ndal...

Fillon procesi i përzgjedhjes së Ambasadorit të ri Amerikan në Tiranë....

Politiko.al Ka filluar procesi i përzgjedhjes së Ambasadorit të ri amerikan në Tiranë, i tha Politiko një burim me lidhje të forta në qarqet diplomatike...

Amerika kundërshton ambasadorin e ri të Kosovës në Shqipëri: Respektoni ligjin

Ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett, ka reaguar në lidhje me informacionet për rikthimin e e Sylejman Selimit si ambasador në Shqipëri, ku shërbeu...

‘Policia që duam’ e Leyla Moses-Ones

Alfred Lela E ngarkuara me punë e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë, Leyla Moses-Ones e pranishme në një konferencë për anti-terrorin në një...

Zyrtari amerikan flet për ‘pronarë mediash që shantazhojnë biznesin e huaj’....

Drejtori i Zyrës së Marrdhënieve me Publikun në Ambasadën amerikane në Tiranë, Brian Beckmann, në  një takim me studentët e Gazetarisë të Univeristetit Beder,...

Ka një ndryshim në njoftimin e Ambasadës Amerikane për protestën nesër

Në një komunikatë, 'rutinë' në raste të tilla, Ambasada amerikane në Tiranë ka njoftuar nënshtetasit për protestën e 13 prillit të thirrur nga Opozita...

Ambasada e SHBA-së: Shqipëria do të ketë shumë shpejt sistemin e...

Zv. shefi i misionit të SHBA në detyrë, Dan Koski, në emër të Ambasadës Amerikane në Tiranë, është shprehur se reforma në drejtësi nuk...

Prapaskenat në Senat me ‘Ambasadoren’ në Tiranë: Si u ‘poshtërua’ Kavalec,...

Politiko.al Javën që shkoi Politiko.al dhe media të tjera në Tiranë iu referuan një interviste në Fox News, ku jepeshin detaje për arsyet se pse...

“Tregoni kujdes në këto 4 zona”, mesazhi që Ambasada Amerikane jep...

Pak orë përpara se të fillojë protesta e opozitës në Tiranë, Ambasada Amerikane u ka dërguar nga një mesazh qytetarëve të saj në vendin...

Deklarata e Ambasadës Amerikane kundër Deklaratës së Pavarësisë së Shteteve të...

Gentian Gaba Dy ditë pasi Departamenti Amerikan i Shtetit, në raportin mbi të drejtat e njeriut në botë, pranon fenomenin e blerjes së votave në...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!