14 C
Tirana
05/04/2020
Home Tags Ambasada Amerikane

Tag: Ambasada Amerikane

“Parlamenti dhe qeveria, legjitime”, Ambasada e ShBA anashkalon raportin e DASH:...

“Ambasada e Shteteve të Bashkuara i konsideron Qeverinë dhe Parlamentin aktual të Shqipërisë të zgjedhura në mënyrë legjitime nëpërmjet zgjedhjeve të vitit 2017, të...

Ambasada amerikane mesazh një ditë para protestës së opozitës

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës ka dalë me një mesazh të fortë një ditë para protestës së opozitës. Në një postim në rrjetet...

Djegia e mandateve/ Prezenca e OSBE në Shqipëri i bashkohet qëndrimit...

Prezenca e Organizatës për Siguri dhe Bashkëpunim në Europë (OSBE) në Shqipëri i është bashkuar qëndrimit të Ambasadës Amerikane në Tiranë, duke shpërndarë në...

Kritikohet nga qytetarët qëndrimi i ambasadës së SHBA-së: Harruat përgjimet e...

Ambasada Amerikane doli sot pasdite me një njoftim, ku shprehej kundër vendimit të opozitës së bashkuar për të braktisur parlamentin, si të vetmin akt...

Djegia e mandateve, reagon Ambasada Amerikane në Tiranë

Ambasada amerikane ka reaguar lidhur me vendimin e aleatëve opozitarë për të djegur mandatet. Ambasada iu bën thirrje deputetëve të mos braktisin mandatet e...

Ambasada Amerikane thotë se nuk e di sa do zgjasë protesta...

Ambasada amerikane me anë të një njoftimi u bën thirrje nënshtetasve amerikanë dhe personelit të shmangin ato që i konsideron si 'pika të nxehta'...

Ambasada amerikane: Protesta është e drejtë qytetare, të zhvillohet paqësisht

Ambasada amerikane ka komentuar protestën që pritet të zhvillohet më 16 shkurt, në Tiranë. Protesta është e iniciuar nga partitë opozitare. Ambasada shprehet se është e...

Për fatlumët e DV2019: Ambasada amerikane njofton për dokumentat që duhet...

Ambasada amerikane ka publikuar në faqen zyrtare në Facebook një link, ku fituesit e lotarisë DV2019 udhëzohen për dokumentat që duhet të dorëzojnë. “Jeni i...

Ambasada Amerikane iu bën thirrje prokurorëve: Aplikoni për të qenë anëtarë...

Ambasada Amerikane, në një postim në faqen zyrtare në Facebook, iu ka bërë thirrje prokurorëve të aplikojnë për të qenë anëtarë të Strukturës së...

“Eskobari Ballkanit”, Klement Balili: Ambasada amerikane është ndikuar nga politika shqiptare

Klement Balili ka treguar në intervistën për gazetarin Artan Hoxha, e cila u transmetua në emisionin "Repolitix" se ishin familjarët e tij ata të...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!