20 C
Tirana
06/08/2020
Home Tags Ambasadori amerikan

Tag: ambasadori amerikan

Fillon procesi i përzgjedhjes së Ambasadorit të ri Amerikan në Tiranë....

Politiko.al Ka filluar procesi i përzgjedhjes së Ambasadorit të ri amerikan në Tiranë, i tha Politiko një burim me lidhje të forta në qarqet diplomatike...

Në Kosovë, ambasadori amerikan dhe britanik apel qytetarëve: Protestoni

Dy diplomatët e rëndësishëm në Kosovë, ambasadori amerikan, Philip Kosnett dhe kolegu britanik, Ruari O’Connell u kanë bërë apek qytetarëve të Kosovës të ngrënë zërin zërin...

Si po gënjen ambasadori italian për të mbrojtur Agron Xhafajn

Ambasadori italian Alberto Cutillio nuk ka folur asnjëherë për drogën dhe për krimin në Shqipëri edhe pse vendi i tij ndikohet direkt prej tyre...

Lë Tiranën për Bishkekun, çfarë e pret ambasadorin Lu në ish-Republikën...

Burime nga Washington bënë me dije për Politiko.al ditën e sotme se Shtëpia e Bardhë ka dërguar emrin e Donald Lu për miratim në...

Donald Lu flet për Met Kananin, Arbën Çekaj dhe Klement Balilin:...

Ambasadori amerikan Donald Lu ka deklaruar se Klement Balili, i cilësuar si ‘Eskobari Ballkanit’ ndodhet  në Shqipëri dhe se ka mundësi të arrestohet në...

Çfarë thotë horoskopi për peshqit? Përgjigjet përfaqësuesi i Ambasadës Amerikane

Që pas deklaratës së Ambasadorit Amerikan në Tiranë, Donald Lu, i cili foli për “peshq të mëdhenj” dhe kërkoi nga autoritetet shqiptare kapjen e...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!