16 C
Tirana
31/05/2020
Home Tags Angela Merkel

Tag: Angela Merkel

Suksesi gjerman në krizën e COVID-19 dhe faktorët

Çfarë bën ndryshe Gjermania në krizën e virusit Corona, që shihet me admirim nga partnerët evropianë? Qeveria mbetet realiste, por njëkohësisht i shton ofertat...

Merkel: Nuk është i nevojshëm ashpërsimi i masave, pas Pashkës nis...

Gjermania po konsideron mundësinë për zbutjen e masave kufizuese për shkak të COVID-19. Sipas Deutche Welle, një vendim përfundimtar për këtë çështje pritet të...

Gjermania zgjat kufizimet e distancimit social për koronavirusin

Në luftën kundër përhapjes së virusit Corona, kufizimet e gjera për kontakte duhet të zbatohen nga qytetarët deri në 19 prill, pra edhe gjatë...

Merkel në karantinë, testi i parë del negativ

Një ditë pas lajmit se kancelarja gjermane Angela Merkel u fut në karantinë, ka dalë dhe rezultati i testit të parë për të. Sipas...

Video/ Frika nga coronavirus, ministri refuzon t’i shtrëngojë dorën Angela Merkel,...

Frika nga infektimi me coronavirus, raste që janë evidentuar tashmë edhe në Gjermani, ka bërë që ministri i Brendshëm i Angela Merkel të refuzojë...

Media britanike: “Lufta civile” e BE, Merkel kundër planit të Macron;...

Deklarata e pak ditëve më parë e kancelares Angela Merkel mund të shkaktojë përplasje midis Berlinit dhe Parisit, kur tha se Shqipëria dhe Maqedonia...

Merkel flet pas takimit me Ramën: E ardhmja e Shqipërisë është...

Kancelarja gjermane, Angela Merkel theksoi edhe një herë se Gjermania është e angazhuar për çeljen e negociatave të anëtarësimit me Shqipërinë. Pas takimit me kryeministrin...

Dymbëdhjetë europianët që do të formësojnë Ballkanin (dhe Shqipërinë) në vitin...

Viti 2019 ka lënë shumë pyetje pa përgjigje. Proceset më të rëndësishme në rajon - hapja e negociatave me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë,...

Video/ Merkel viziton kampin e përqëndrimit në Aushvic, humb ekuilibrin gjatë...

Angela Merkel, kancelarja gjermane ka vizituar për herë të parë kampin e përqendrimit në Aushvic në Poloni. Mirëpo, gjatë homazheve kancelarja duket se ka shfaqur...

Merkel takim me Conte-n: Të hapen negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë...

Kancelarja gjermane, Angela Merkel ka apeluar që të nisin bisedimet për procesin e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Gjatë takimit me kryeministrin italian,...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!