24 C
Tirana
27/05/2020
Home Tags Angli

Tag: angli

Frika e infektimit me Covid, Angli: Qytetarët ‘bojkotojnë’ spitalet

Autoritetet shëndetësore në Mbretërinë e Bashkuar kanë paralajmëruar se njerëzit mund të lënë pa trajtuar kancerin dhe sëmundje të tjera të rënda, pasi kanë...

Të rejat e fundit nga COVID: Grup pune në Britani për...

Franca regjistron 761 vdekje shtesë në 24 orë Në Francë u regjistruan 761 vdekje brenda 24 orësh, tha drejtori i përgjithshëm i shëndetësisë Jerome Salomon...

COVID-19/ SHBA mbi 1 mijë viktima në 24 orë. Situatë e...

Shtetet e Bashkuara të Amerikës vijojnë të regjistrojnë bilanc negative me viktimat nga koronavirusi. Në 24 orët e fundit, sipas “Worldomaters”, në SHBA janë...

Tottenham dhe Mourinho bëhen shembuj, stadiumi i hapur për njerëzit në...

Tottenham dhe Jose Mourinho kanë shprehur mbështetjen e tyre të plotë për njerëzit në nevojë këto javë lufte me koronavirusin. Trajneri portugez ka ndihmuar...

Covid-19. Angli, rritet me 958 për qind kërkesa për sapun

Anglia është duke u përballur gjithashtu me sulmin e koronavirusit. Qytetarët kanë zbrazur raftet e supermarketeve. Përveç ushqimeve, ndër product tjetër më i kërkuar...

FA Cup: Chelsea eliminon Liverpool-in, “Të kuqtë” po zhyten në krizë

FA Cup sot solli dështimin e Liverpool-it. Para pak ditësh djemtë e trajnerit Klopp u shpartalluan nga Watfordi, ndërsa sot nga Chelsea. Kompeticioni më...

VIDEO: City i paparë ndaj United, shënon 3 gola në pjesën...

Manchester City sonte po shkëlqen në takimin ndaj Manchester United, i vlefshëm për Carabao Cup, faza gjysmvfinale. Silva ka shënuar golin e parë për "Qytetarët"...

Përmbysje në derbin e Londrës, Lampard mposht Artetën

Chelsea sot përmbysi në mënyrë spektakolare Arsenalin në derbin e Londrës, duke e mbyllur vitin me një ndeshje fantastike. "Blutë e Londrës" e panë...

Legjenda e Anglisë koritet për 9 paund, policia ndërhyn menjëherë

Ish-lojtari i Anglisë, Paul Gascoigne, kishte një talent të madh, por gjithashtu dhe një varësi të madhe kundrejt alkoolit. Ai është përballur sërish me...

A ka ndryshuar skuadër Kovac? E fotografojnë në Angli

Niko Kovac u shkarkua nga Bayern në nëntorin e kaluar, por duket se mund të kthehet shpejt në aksion. Trajneri kroat pëlqehet nga disa...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!