20 C
Tirana
30/05/2020
Home Tags Arme

Tag: arme

Po pastronte armën e shërbimit, vetëplagoset polici në Vlorë

Mbrëmjen e të premtes, një punonjës i Policisë Shkencore në Vlorë është vetëplagosur. Sipas një njoftimi të bërë nga uniformat Blu të Vlorës, shtetasi...

Dosja e trafikut të armëve nga Shqipëria në Afrikë, Britania kërkon...

Britania e Madhe kërkon ndihmën e SPAK-ut për të hetuar dy shtetas dhe një kompani eksporti, që dyshohet se kanë trafikuar armë në Afrikë. ...

Greqi/ Atentat me armë ish futbollistit serb të Juventusit dhe kombëtares

Ish futbollisti i Juventusit dhe Partizanit të Beogradit Darko Kovaçeviç ka përjetuar momente tmerri në mbrëmjen e sotme, pasi ndaj tij u bë atentat....

U vra me armë zjarri, Kastriot Reçi kishte humbur të afërmin...

Pronari i një televizioni lokal në Lezhë, Kastriot Reçi, u vra mëngjesin e sotëm me armë zjarri. Reçi, i cili ishte prej vitesh pronar i...

Një i ri humb jetën dhe një plagoset pas një sulmi...

Një i ri humbi jetën, ndërsa një tjetër u plagos pas një sulmi me armë. Ngjarja ndodhi në mbrëmjen e sotme në fshatin Përparim...

SHBA/ Gjashtë persona humbin jetën në Nju Xhersi pas shkëmbimit të...

Një oficer policie dhe të paktën pesë persona të tjerë humbën jetën si pasojë e një shkëmbimi zjarri në qytetin Xhersi, në shtetin e...

Sulm me armë ndaj dy vëllezërve në Tepelenë, humb jetën një...

Një sulm me armë ndaj dy vëllezërve ka lënë të vdekur njërin prej tyre, ndërsa tjetri u plagos. Ngjarja ndodhi në mbrëmjen e sotme...

Sekuestrohen armë dhe heroinë, detajet e para nga operacioni gjatë natës...

Një operacion antidrogë është zhvilluar gjatë natës së mbrëmshme në Tiranë. Policia ka zbardhur detajet e para të këtij aksioni, ku janë sekuestruar një sasi...

Franca dhe Gjermania kërkesë Shqipërisë: Mblidhni armët nga populli

Franca dhe Gjermania i kanë vënë si kusht Shqipërisë që të mbledhë armët në duart e popullatës, përpara se të bëjë hapa të tjerë...

Lubonja: Dvorani është i telekomanduar, kjo bandë mund të bëjë si...

Analisti Fatos Lubonja ka analizuar konfliktin e fundit midis dy institucioneve shtetërore, presidentit dhe Kuvendit. Ai komentoi deklaratën e kreut të shtetit, që tha...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!