11 C
Tirana
26/05/2020
Home Tags Arta vorpsi

Tag: arta vorpsi

“Bëj akte nateriale, mish gici për anoreksi…”, memet për Arta Vorpsin...

Që prej ditës së djeshme, kur Arta Vorpsi zgjodhi të anashkalojë presidentin dhe të bëjë betimin në një zyrë noteriale, konkretisht te noteria Miranda...

“Dekreti i Metës për Xhaferllarin është nul, Vorpsi të nisë detyrën”,...

Është miratuar me 97 vota dhe asnjë kundër projekt-rezoluta “Shmangia e krizës kushtetuese me synim legjitimitetin e gjykatës kushtetuese - detyrë imperative e organeve...

Një ditë pas betimit te noterja, Arta Vorpsi sqaron pozicionin që...

Arta Vorpsi sot është paraqitur në ambientet e Gjykatës Kushtetuese, ashtu si edhe Marsida Xhaferllari. Dy gjyqtaret pretendojnë të njëjtin vend vakant si anëtare e...

“Mos u lodhni kot”, Arta Vorpsi dhe Marsida Xhaferllari mbërrijnë në...

Dy gjyqtaret “në luftë” për një karrige vakante kanë mbërritur këtë mëngjes në ambientet e Gjykatës Kushtetuese. Një ditë pas betimit ata kanë mbërritur sot...

Betimi në noteri, VOA: Arta Vorpsi ka bërë shkelje të hapur...

Arta Vorpsi ka bërë një shkelje të hapur të Kushtetutës duke bërë betimin e saj në noteri si gjyqtare në Gjykatën Kushtetuese. Kështu e ka...

Betimi te noteri si gjyqtare e Kushtetueses, vjen reagimi i parë...

Vjen reagimi i parë nga Partia Socialiste lidhur me betimin e gjyqtares Arta Vorpsi te noteri, pasi u la të nënkuptohej nga presidenti Meta...

Betimi te noteri i Arta Vorpsit, reagon PD: Rama po zbaton...

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi ka reaguar lidhur me aktin e gjyqtares Arta Vorpsi, e cila ka bërë betimin te noteri, duke...

Kriza e re e Gjykatës Kushtetuese, nga zbrazja prej vettingut te...

Gjykata Kushtetuese duket se ka kaluar në një tjetër situatë ngërçi, gjatë procesit të përzgjedhjes dhe emërimeve të anëtarëve të rinj. Ndërsa kishte mbetur vetëm...

Përplasja për anëtarët e Kushtetueses, Arta Vorpsi sfidon Metën dhe betohet...

Ndërsa po thellohet përplasja për anëtarët e rinj të Gjykatës Kushtetuese mes presidentit dhe institucioneve të shtetit, KED dhe Kuvendit, Arta Vorpsi, e cila...

Kuvendi i zgjodhi anëtare të Gjykatës Kushtetuese, dy juristet nuk plotësonin...

Sot Kuvendi i Shqipërisë votoi për dy plotësimin e vendeve vakante për Gjykatën Kushtetuese. Me shumicë votash, ka miratuar Elsa Toskën dhe Fjona Papajorgjin si anëtare...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!