34 C
Tirana
03/08/2020
Home Tags Asteroid

Tag: Asteroid

Zbulohet asteroidi pranë Diellit

Është zbuluar një asteroid që orbiton shumë pranë Diellit. Ai një orbitë ndryshe nga të tjerët dhe është trupi qiellor që i është afruar...

Shmanget përplasja me Tokën e asteroidit ‘2012 TC4’

Asteroidi 2012 TC4, i klasifikuar si një objekt i afërt me Tokën, i grupit Apollo, i është shmangur përplasjes me të duke iu afruar...

Asteroidi gjigant i afrohet Tokës më 19 prill, hera e fundit...

Një asteroid i madh me diametër afërsisht 600 m do të kalojë në afërsi të Tokës më datën 19 prill, por nuk do të...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!