21/02/2020
Home Tags Athine

Tag: Athine

Sekretari Pompeo pritet me protesta në Athinë, kryeministri grek i ankohet...

Grekët e kanë pritur me protesta vizitën e sekretarit amerikan të shtetit Mike Pompeo në Athinë. Mbi 5 mijë veta u mblodhën përpara ambasadës...

Zjarret në Athinë, zonat e banuara në rrezik

Athina po përballet jo vetëm me temperatura tepër të larta, por edhe nga kërcënimi i flakëve të zjarreve. Dje, flakët përfshinë një pyll që shkoi...

Ekzekutohet me armë zjarri në mesnatë shqiptari në Athinë

Vritet me armë zjarri një shqiptar në kryeqytetin grek. Siç raportojnë mediat greke, një i ri është qëlluar me armë zjarri mbrëmë në mesnatë në...

Kapet “Maradona me krahë”, i dyshuar për vrasjen e avokatit grek...

Autoritetet shqiptare kanë arrestuar një të dyshuar të dytë në lidhje me vrasjen e avokatit tejet të njohur grek, Michalis Zafeiropoulos, në vitin 2017...

I dënuar me 15 vite burg për prostitucion, ekstradohet nga Athina...

Një 48-vjeçar shqiptar, i dënuar me 15 vite burg, është ekstraduar sot nga Athina. Shtetasi me inicialet A.D, nga Fieri, ishte në kërkim ndërkombëtar pasi...

U gjet i vdekur në burgun grek, mediat greke: Kishte lidhje...

Zbardhen detaje të reja lidhur me vdekjen e shqiptarit në burgun e Koridallos në Athinë, ditën e djeshme. Sipas mediave greke, viktima  Bandiol Tushaj i...

Protesta e dhunshme në Greqi/ Plagosen 35 persona, mes tyre 15...

Ditën e djeshme, në Greqi është zhvilluar protesta kundër Marrëveshjes së Prespës, e cila ka degraduar në dhunë mes njerëzve dhe hedhje të gazit...

Video/ Protestat e dhunshme në Athinë, anëtarët e ekstremit të djathtë...

Protesta e qytetarëve grekë dje në Athinë është shoqëruar me tensione dhe përplasje fizike mes tyre dhe policisë. Ata kanë kundërshtuar ‘Marrëveshjen e Prespës’ me...

Protesta në Athinë, plagosen 10 policë dhe dhjetëra qytetarë

Protesta në Greqi për “Marrëveshjen e Prespës” ka përfunduar me dhjetëra të lënduar. Një 45 vjeçar është plagosur me thikë, ndërsa dhjetëra të tjerë...

Video/ ‘Marrëveshja e Prespës’, protestuesit grekë përplasen me policinë, tentojnë të...

Protesta në Athinë është shoqëruar me tension dhe përplasje fizike mes qytetarëve të shumtë dhe forcave të policisë. Sipas mediave greke, rreth 100 mijë persona...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!