34 C
Tirana
03/08/2020
Home Tags Austria

Tag: Austria

Rritja e infektimeve me covid-19, Austria zgjeron listën: Mos udhëtoni në...

Autoritetet austriake kanë zgjeruar listën e shteteve, për të cilat u rekomandon qytetarëve që të mos udhëtojnë në këtë periudhë për shkak të rrezikut...

Austria dhuron 600 mijë euro si ndihmë pas tërmetit të 26...

Edhe Austria i ka ardhur në ndihmë Shqipërisë pas tërmetit të 26 nëntorit, i cili solli viktima dhe shkatërrime në vend. Shteti austriak dhuron...

Euro 2021/ Shpresat të pashpresa, Austria i mund 4-0 në Durrës

Pas katër takimeve të luajtura në sfidat kualifikuese të Euro 2021 në Grupin 3, shpresa është e pakët për sukses te ekipi Shpresa i...

Austria në zgjedhje të parakohshme pas video-skandalit, Gjata: Ajo është Evropa...

Çlirim Gjata, sekretari për çështjet ligjore të PD-së i është referuar rastit të pak ditëve më parë në Austri, ku kancelari dhe zëvendësi i...

Video-skandali në Austri/ ‘Die Press’ rikthen rastin e Ilir Metës: Në...

Pas publikimit të video-skandalit me protagonist Heinz-Christian Strache, teksa u premtonte oligarkëve rusë favore nga paratë e taksapaguesve, nëse ata e ndihmojnë në zgjedhje,...

Skandali i publikuar në media, dorëhiqet zv/kancelari i Austrisë

Një video-skandal i shpërndarë nga "Spiegel" dhe "Süddeutsche Zeitung" ka detyruar zv/kancelarin e Austrisë, Heinz-Christian Strache, që të dorëhiqet nga posti. Strache e ka...

Video që po skandalizon Austrinë, zgjedhjet e parakohshme një mundësi e...

Kancelari austriak, Sebastian Kurz, i partisë konservatore, ÖVP, sipas informacioneve të agjencisë së lajmeve dpa, e përjashton mundësinë e mëtejshme të bashkëpunimit me zëvendëskancalerin...

Cakaj në Vjenë, merr mbështetjen e Austrisë për integrimin evropian

Ministri i Jashtëm në detyrë, Gent Cakaj ka zhvilluar një vizitë Vjenë të Austrisë ku është takuar me Karin Kneissl, ministre e Jashtme. Në përfundim...

Kurz: Austria mbështet çfarëdo marrëveshje Kosovë-Serbi

Kancelari austriak, Sebastian Kurz, tha të martën në Prishtinë se vendi i tij mbështetë çfarëdo marrëveshje të paqes qoftë edhe ndryshimin e kufijve në...

Nuk erdhi në Tiranë, Netanyahu paraqitet në Bullgari; ‘Katërshja ortodokse’ zgjeron...

Kryeministri i Izraelit, Benjamin Netanyahu kishte planifikuar të zhvillonte një vizitë zyrtare në Tiranë, më 1 nëntor. Kjo vizitë, e cila do të ishte...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!