19 C
Tirana
25/05/2020
Home Tags Autostrada Tiranë-Durrës

Tag: autostrada Tiranë-Durrës

Nis mbjellja e pemëve në rrugën dytësore të autostradës Tiranë-Durrës

Bashkia e Tiranës nisi punën për mbjelljen e pemëve të reja edhe në rrugën dytësore të aksit, ku ushtrojnë veprimtarinë e tyre ekonomike shumica...

Koncesioni në Tiranë-Durrës, Gjergj Buxhuku: Bizneset do të goditen trefish

Administratori i Konfindustrisë, Gjergj Buxhuku shprehet kundër dhënies me koncesion të autostradës Tiranë-Durrës si dhe vendosjen e një tarife për të kaluar. Ai argumenton...

Qytetarët paralajmëruan protesta, tërhiqet Balluku: Jo taksë në shtator për autostradën...

Pas reagimeve të shumta të qytetarëve, kryesisht në rrjetet sociale se një vendim për taksimin e autostradës Tiranë –Durrës do t’i përgjigjen me protesta...

Balluku konfirmon se Tiranë-Durrës do bëhet me pagesë në vjeshtë. Shqiptarëve...

Autostrada Tiranë-Durrës do të bëhet me pagesë brenda vjeshtës së këtij viti. Është ministrja e Transportit, Belinda Balluku që deklaron për ‘Tv Scan’ se,...

Tentuan të vidhnin kabullin e ndriçimit të autostradës Tiranë-Durrës, kapen autorët

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka bërë me dije se është disa persona kanë tentuar të vjedhin kabullin e linjës së ndriçimit të rrugës Tiranë-Durrës. Gjtihashtu njoftohet...

Sërish punime në autostradën Tiranë-Durrës, si devijon trafiku nga nesër

Rinisin sërish punimet përgjatë autostradës Tiranë –Durrës. Për pasojë, sipas Autoritetit Rrugor Shqiptar duke filluar nga ora 07.30 e mëngjesit të ditës së nesërme trafiku...

Punimet në segmentin Tiranë-Durrës, devijohet sërish trafiku

Në segmentin rrugor Tiranë-Durrës, tek CityPark dhe Ford për referencë, në kuadër të punimeve të emergjencës të miratuara për këtë segment rrugor, njofton ARRSH,...

Biznesmenët përgjatë autostradës Tiranë-Durrës japin alarmin: Parashikojmë një përmbytje tjetër

Moti i keq me reshje të shtuara gjatë ditëve të fundit ka ngritur në këmbë bizneset që ndodhen përgjatë autostradës Tiranë-Durrës, pranë Kasharit. Në një...

Koncesioni ‘Tiranë-Durrës’, Besart Kadia: Qeveria e Ramës është në ditët e...

Ekonomisti Besart Kadia thotë se qeveria e Edi Ramës është në ditët e fundit të saj, ndryshe nuk mund të shpjegohet koncesioni 30 vjeçar...

Qeveria jep me koncesion autostradën Tiranë-Durrës për 380 mln euro, nënshkrimi...

Qeveria shqiptare ka planifikuar të nënshkruaje edhe tre kontrata të reja koncensionare në infrastrukturën rrugore dhe aeroportuale. Ndër to spikat dhënia me koncesion e...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!