23/01/2020
Home Tags Avion

Tag: avion

Trudeau: Kemi të dhëna se Irani ka rrëzuar avionin ukrainas

Kryeministri i Kanadasë Justin Trudeau akuzoi Iranin se ka rrëzuar avionin ukrainas në të cilin udhëtonin 176 persona, mes tyre 63 kanadezë. “Qeveria ime ka...

Zyrtarët amerikanë mendojnë se avioni ukrainas u rrëzua gabimisht nga Irani

Zyrtarët amerikanë besojnë se avioni ukrainas me 176 njerëz në bord që u rrëzua të mërkurën pranë Teheranit, u godit gabimisht nga një raketë...

Rrëzohet avioni ukrainas në Iran, CNN: 176 persona të vdekur

Një avion pasagjerësh është rrëzuar në afërsi të aeroportit të Teheranit në Iran dhe për pasojë kanë humbur jetën 176 persona që ndodheshin në...

Braktisje

Një avion shihet mbi qiellin e Thumanës, më datë 26 nëntor, ditën kur tërmeti me magnitudë 6,4 goditi vendin tonë, duke shkaktuar 51 viktima...

“Çmenden” sërish çmimet e biletave të avionëve nga Shqipëria, 300-400 euro...

Edhe kjo verë nuk i ka shpëtuar çmimeve të larta të biletave të avionëve për fluturimet drejt dhe nga Italia e shtete të tjera...

‘Mushkonjë’ në Drimadhë? Policia sqaron aludimet

Një avion i ulur në zonën e Drimadhë në Himarë krijoi konfuzione se ishte i ngjashëm me rastin ‘Riformato’ në Divjakë, qe transportonte kanabis. Megjithatë,...

Samiti i Berlinit, Edi Rama udhëton me avionin charter të Behgjet...

Kryeministri Edi Rama është nisur sot pasdite nga aeroporti i Prishtinës për në Gjermani, ku do të organizohet Samiti i Berlinit. Së bashku me kryeministrin...

Përplasen dy avionë bombardues, helikopterë e anije në kërkim të të...

Dy avionë bombardues Su-34 u përplasën aksidentalisht në ajër mbi det në Rusi. Ministri i Mbrojtjes rus, në një deklaratë për mediat tha se...

Merr flakë në ajër avioni i linjës Stuttgart-Prishtinë, piloti bën ulje...

Një avion i linjës Stuttgart-Prishtinë ka bërë ulje të detyruar në Slloveni, pasi ka pësuar defekt në ajër. Avioni ka marrë flakë në ajër duke...

Grevë katër orëshe, Autoriteti i Aviacionit Civil lajmëron pasagjerët: Mund të...

Ditën e nesërme do të zhvillohet një grevë katë orëshe në Itali dhe si pasojë pritet të ketë anulime dhe vonesa fluturimesh. Autoriteti i Aviacionit...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!