30 C
Tirana
10/08/2020
Home Tags Azem Hajdari

Tag: Azem Hajdari

Flet djali i vogël i Azem Hajdarit: Si e shoh rolin...

Flet për herë të parë Azem Hajdari, djali i vogël i familjes së “pishtarit të demokracisë”. Sot është 22 vjeç dhe lindi pak muaj pas...

Sot, 21 vjet nga vrasja e Azem Hajdarit

Më 12 shtator të vitit 1998, pak metra larg selisë së PD-së në kryeqytet u vra me armë zjarri, Azem Hajdari, deputeti dhe ish-kryetari...

“Basha imiton Azem Hajdarin”, gazetari i përgjigjet Rudinës: Babain tënd e...

Rudina Hajdari, ish-deputete e Partisë Demokratike, reagoi dje në Facebook për protestën e opozitës, me një gjuhë që e bënte të dukej si deputete...

Ish-kryetari i PD-së, Tritan Shehu i kujton Rudina Hajdarit: Azemi nuk...

Ish-kryetari i Partise Demokratike, Tritan Shehu ka hedhur poshtë deklaratat e deputetes Rudina Hajdari, që deklaroi se babai i saj është përjashtuar dy herë...

Përjashtim nga PD? Rudina Hajdari: Ndaj Azemit këtë vendim e morën...

Deputetja demokrate, Rudina Hajdari i konsideron shpresë-shtypës ata që i konsiderojnë tradhtarë deputetët që nuk kanë pranuar të dorëzojnë mandatet. “Këto akuza vijnë nga njerëz...

Rudina që ‘humbi’ Azemin

Alfred Lela Rudina Hajdari është e vetmja që e meriton, ndër të gjithë ata që ishin në Kuvend dhe që duan të futen aty, pas...

Azem Hajdari në protestën e studentëve: Koha që të ndërtojmë vetë...

Azem Hajdari, djali i ish drejtuesi i lëvizjes studentore të ’90-ës, i është bashkuar protestës së studentëve në ditën e shtatë të tyre. Në një...

Ministri “i pabindur” i Ramës nderon Azem Hajdarin, Berisha i shtrëngon...

Ditën e sotme politikanë ndër vite morën pjesë në simpoziumin e mbajtur në nder të Azem Hajdarit, me rastin e 20 vjetorit të ndarjes nga...

Basha: Pushteti i lidhur me krimin është pengesë për ëndrrën e...

Sot në 20-vjetorin e vdekjes së Azem Hajdarit, kryedemokrati Lulzim Basha para politikanëve e qytetarëve shprehet se ai është gjallë edhe sot. Basha tha...

Homazhet për Azem Hajdarin, Ilir Meta ‘thumbon’ Ramën: Tolerimi më i...

Presidenti Ilir Meta ishte një nga personalitet e ftuar në simpoziumin e mbajtur për nder të 20-vjeotrit të vdekjes së Azem Hajdarit. Ndërsa vlerësoi lart...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!