28/02/2020
Home Tags Azil

Tag: azil

Akuzohet në Indi se vodhi 725 milionë dollarë, Shqipëria i...

Autoritetet shqiptare vendosën që t’i japin azil politik shtetasit indian Hiteshkumar Patel, i cili kërkohet nga autoritetet indiane sepse akuzohet për mashtrim. Referuar akuzës,...

Agron Tufa i përgjigjet Ramës: Rimore në mbrojtje qentë e sigurimit,...

Agron Tufa, ish drejtor i Institutit për Studimin e Krimeve dhe Pasojave të Komunizmit reagoi pas deklaratës së bërë nga kryeministri Edi Rama se...

Avokati i shtetasit turk të deportuar: Kërkoi azil, por autoritetet shqiptare...

Avokati i shtetasit turk Harun Çelik, që u deportua nga policia shqiptare në Turqi tha se ndaj klientit të tij janë shkelur ligjet, e...

Fluks kërkesash nga azilantët shqiptarë, 21% më shumë aplikime gjatë periudhës...

Fluksi i kërkesave për azil në një vendet e Bashkimit Evropian prej shqiptarëve vijon të mbetet në rritje. Sipas të dhënave të publikuara nga Zyra...

Pas fluksit, Irlanda ashpërson masat për kthimin e shqiptarëve që kërkojnë...

Oficerët e emigracionit në aeroportin e Dublinit janë urdhëruar që të aplikojnë një qëndrim më të ashpër në rastin e azilkërkuesve me dokumente false...

Riatdhesohen 31 shqiptarë nga Franca dhe Belgjika, kishin kërkuar azil

Tridhjetenjë shtetas shqiptarë që kishin kërkuar azil në Francë dhe Belgjikë u riatdhesuan ditën e sotme në Shqipëri. Operacioni u krye në bashkëpunim mes...

Në katër muaj, 1300 emigrantë tentuan të futen në Shqipëri, 1000...

FRONTEX ka kapur 1300 emigrantë nga vendet e treta, të cilët kanë tentuar që të hyjnë në Shqipëri, për t'u larguar më pas drejt...

A do të kërkojë Meta “azil” në Sarajevë?

Ka habitur jo pak vendimi i presidentit Ilir Meta për të udhëtuar ditën e sotme drejt Sarajevës. Burime nga presidenca konfirmojnë prezencën e kreut të...

Shqiptarët më të refuzuarit në BE për azilkërkim

Aplikimet e shqiptarëve janë më të refuzuarat në vendet e Bashkimit Evropian. 80% e aplikuesve janë më të rinj se 34 vjeç, ndërsa mijëra...

Artan Fuga: Dënimi për mosdaljen nga Shqipëria shton kandidaturat për azil...

Akademiku i njohur Artan Fuga mendon se nisma më e funti e qeverisë, vendosja e dënimit për të mos lejuar daljen nga Shqipëria të...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!