34 C
Tirana
03/08/2020
Home Tags Ballkani Perendimor

Tag: Ballkani Perendimor

Gjermania, masa të reja anti-COVID; Bëhet i detyrueshëm testi për ata...

Shqipëri, Kosovë, Serbi, Turqi, SHBA, etj.: Kush do të vijë në Gjermani nga një vend që ndodhet në listën me 130 vende të konsideruara...

Nga nesër, kufijtë e Evropës hapen sërish

Nga e hëna, më 15 qershor kufijtë e brendshëm të BE do të hapen gati plotësisht. Po si qëndron puna me vendet jo anëtare...

Bashkimi Evropian ndan 3,3 miliardë euro për Ballkanin Perëndimor

Në prag të samitit virtual, përmes video konferencës, të liderëve të BE-së dhe Ballkanit Perëndimor, Komisioni Evropian sot (29 prill) ka prezantuar paketën e...

BE dhe Ballkani Perëndimor në vitin 2020: Viti i shtatë vendimeve...

Kishte shumë pak momente pozitive në 2019 kur bëhet fjalë për perspektivën e BE-së për Ballkanin Perëndimor. Megjithë pritjet, për Maqedoninë e Veriut dhe...

Intervista/ Njerëzit shkojnë atje ku është mirëqënia, sepse në rajon nuk...

Fakti që Bashkimi Europian në muajin tetor nuk dha dritën jeshile për fillimin e bisedimeve me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, si dhe propozimi...

Ndryshimet klimatike nuk kanë nevojë për vizë Shengen 

Majlinda Bregu Albert Ajnshtajni dikur ka thënë: “Shikojeni me vëmendje natyrën dhe do ta kuptoni gjithçka më mirë.” Natyra jonë, planeti ynë janë në rrezik! Asnjëherë...

Pak krishtërim e shumë pro-amerikanizëm; ja pse BE ia mbyll derën...

Milazim KRASNIQI/ gazeta Express   Dhënia e Çmimit Nobël për letërsi Peter Handkes, shkrimtarit austriak që ka qenë avokat i gjenocidit serb kundër boshnjakëve e kundër...

Franca në ngritje e sipër, Gjermania në tërheqje e sipër, Ballkani...

Boshko Jakshiç/ Gazeta Politika Sapo retë e vjeshtës së vonë, që arritën nga Brukseli, lagën me ujë të ftohtë gjashtë shtetet e Ballkanit Perëndimor të...

Ruçi: Rajoni ynë më i ekspozuar nga rreziku kibernetik, jo dy...

Kreu i Kuvendit, Gramoz Ruçi deklaron se rajoni i Ballkanit Perëndimor ka më pak imunitet mbrojtës nga rreziku kibernetik. Gjatë fjalës së tij të mbajtur...

Merkel: Bashkimi i Evropës, kur të përfshijë Ballkanin Perëndimor

Evropa do të bashkohet vërtet kur të gjitha vendet në Ballkanin Perëndimor bëhen anëtare të Bashkimit Evropian. Kështu u shpreh kancelarja gjermane Angela Merkel nga...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!