31 C
Tirana
09/08/2020
Home Tags Ballkanik

Tag: ballkanik

Shehu: Padia e Ramës për Haradinajn bëhet për ta dobësuar kundërshtarin...

Ish ministri i Jashtëm Tritan Shehu mendon se padia që kryeministri Edi Rama ndaj Ramush Haradinajt depozitoi në Gjykatën e Prishtinës ka për qëllim...

Daçiç: Beogradi propozoi Shengenin Ballkanik se do bashkëpunim, kurse Kosova na...

Ministri i Jashtëm i Serbisë Ivica Daçiç deklaroi se Shengeni Ballkanik u propozua nga Beogradi, me qëllim heqjen e të gjitha pengesave në rajon....

Mustafaj: Shengeni Ballkanik nismë e marrë e Ramës, LDK po gabon

Ish ministri i Jashtëm Besnik Mustafaj mendon se Shengeni Ballkanik është një nismë e marrë e Edi Ramës, i cili në këtë rast po...

Partitë shqiptare në Maqedoninë e Veriut janë kundër Mini-Shengenit Ballkanik

Edhe në Maqedoninë e Veriut nisma e Mini-Shengenit Ballkanik nuk është pritur me shumë pozitivistet. janë partitë shqiptare ato që janë kundër këtij projekti. Qëndrimi...

Shengeni Ballkanik/ Historiania Kocaqi: Po bëjmë lojën e Serbisë, fqinjët na...

Historiania Eleni Kocaqi mendon se Shqipëria nuk do të fitojë nga Shengeni Ballkanik.  Ajo gjykon se vendi ynë do të përdoret si treg për...

Shengeni Ballkanik/ Basha: Serbia mohoi masakrën e Reçakut, ndihem i turpëruar...

Pas samitit të Tiranës për Shengenin Ballkanik, kryetari Lulzim Basha deklaroi se Partia Demokratike mirëpret në parim çdo nismë rajonale që ka për qëllim...

Profesori amerikan: Vuçiçin e kuptoj, po Ramën jo për Shengenin Ballkanik

Profesori amerikan Edward Joseph mendon se me anë të Shengenit Ballkanik, presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiç synon që ta izolojë Kosovën. Ndërsa ai e kupton...

DW/ Shengeni Ballkanik, roli i kancelares Merkel në nismën rajonale

Një rajon me treg pune dhe sisteme të unifikuara, kufij të hapur, lehtësira transporti dhe tregtie, joshës për investitorët e huaj! Një rajon që...

Paketa anti-shpifje “bën të harrohet” samiti për Shengenin Ballkanik, Vuçiç në...

Ndërsa të gjitha mediat janë të përqendruara te paketa anti-shpifje, e cila do të votohet ditën e enjte në parlamentin shqiptar, një tjetër çështje...

Haradinaj mendon se Shengeni ballkanik do të rrisë ndikimin rus dhe...

Kryeministri në largim i Kosovës, Ramush Haradinaj, e shprehu edhe njëherë qëndrimin e tij kundër Shengenit ballkanik që do ta rrisë ndikimin e Rusisë...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!