17 C
Tirana
27/05/2020
Home Tags Basha

Tag: basha

“Nga 12 marsi kanë humbur punën 54 mijë punonjës”, Basha: Qeveria...

Sipas kryedemokratit Lulzim Basha, prej 12 marsit kanë humbur vendin e punës të paktën 54 mijë punonjës. “Nga data 12 mars, deri tani sipas...

Kur do dalim nga izolimi? Basha: S`kam ndërmend t`ja fus kot

Kryedemokrati Lulzim Basha, gjatë video-konferencës me gazetarët, foli edhe për mundësinë e daljes së vendit nga izolimi. Ai u shpreh se “nuk kam ndërmend...

“Udhëheqja e vërtetë”, Yuri Kim ‘bekon’ bashkëpunimin e politikës shqiptare kundër...

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Shqipëri Yuri Kim e quajti “udhëheqje të vërtetë” mbledhjen e sotme të Këshillit të Sigurisë Kombëtare....

Rama i kërkon Bashës ‘takim’ online. Bardhi: Thirrje fallco, ai ka...

Edi Rama i bëri thirrje publike Lulzim Bashës të bashkohet me qeverinë për të luftuar koronavirusit. Sipas Ramës, opozita ka refuzuar deri tani të...

“Plan për të mbështetur të gjitha familjet”, Basha publikon videon: Qytetarët...

Lulzim Basha publikoi një video, ku qytetarë të ndryshëm denoncojnë mungesën e shërbimeve gjatë kësaj periudhe. Kreu i Partisë Demokratike thotë se këta njerëz...

COVID-19/ Pas kërkesave të Bashës, Rama shpall gjendjen e “fatkeqësisë natyrore”

Pas shumë thirrjeve publike të kryedemokratit Lulzim Basha, që i kërkoi kryeministrit Edi Rama të shpallte gjendjen e “fatkeqësisë natyrore”, qeveria e bëri fakt...

Basha i shqetësuar: Vendi po zbrazet nga të rinjtë, nuk ka...

Kryetari i PD-së Lulzim Basha duke iu referuar raportit të Global Talent Competitiveness Index jep larmin se vendi ynë po zbrazet dhe po braktiset...

Basha: Situata në Durrës katastrofike, qeveria vetëm propagandë

Kryetari i PD-së Lulzim Basha shprehu shqetësimin se gjendja vazhdon që të jetë katastrofike në Durrës, pas rënies së tërmetit të 26 nëntorit. Ai...

Basha sulmon Ramën: Bashkëpunëtor i padrejtësisë, ka dështuar (video)

Kryetari i PD-së Lulzim Basha ka akuzuar kryeministrin Edi Rama se është autori i situatës së rëndë në të cilën ndodhet Shqipëria. Në një...

Aktivisti Skëndo lajmëroi se do ikte nga Shqipëria, Basha: Nuk është...

Aktivisti Robert Skëndo ndihet i zhgënjyer nga Shqipëria dhe lajmëroi se do të largohet përgjithmonë. Kjo sepse shumica e njerëzve nuk e mbështet dhe...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!