17 C
Tirana
27/05/2020
Home Tags Basha

Tag: basha

Basha mbledh grupin parlamentar, vendimet që u morën

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka mbledhur paraditen e sotme grupin parlamentar demokrat. Në fokus të kësaj mbledhjeje ka qenë diskutimi sa i...

Basha: Qëndrimi i Ramës për dhunën ndaj gazetarit Kasmi, i dënueshëm...

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, shprehet se qëndrimi i Edi Ramës për dhunën e policisë ndaj gazetarit Bledi Kasmi si çështje e brendshme...

Aleati i Bashës: Je lider tipik europian, por “turma” është akoma...

“Lulzim Basha është ndryshe nga të gjithë që kemi parë”, kështu e nis shkrimin e tij Nard Ndoka, kreu i partisë Demokristiane. Ndoka thekson...

Protesta përballë llogaridhënies, qytetarët zgjedhin Bashën para Ramës

Ditën e nesërme opozita do të mbajë një protestë në Tiranë ndërkohë që kryeministri Rama do të jetë i pranishëm në turin e ‘Llogaridhënies...

Basha: Njerëz të skeduar për vrasje nga Vlora dhe Fushë Kruja...

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, në një dalje për mediat mbrëmjen e sotme, denoncoi atë që e quajti thellimin e skenarit kriminal të...

Basha: Mbrojtja e Xhafajt, provë e re sesi krimi drejton të...

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, i është përgjigjur deklaratave të bëra ditët e sotme nga kryeministri Rama sa i takon akuzave të ngritura...

Aksioni opozitar, ja çfarë u vendos gjatë takimit të Bashës me...

Politiko.al ka mundur të mësojë detaje rreth asaj se çfarë është diskutuar dhe më pas është vendosur gjatë mbledhjes së mbajtur paraditen e sotme...

Ultimatumi i Bashës: Xhafaj të largohet menjëherë nga detyra

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, duke folur në emër të opozitës, tha se kërkohet largimi i menjëhershëm i Fatmir Xhafës nga posti i...

Pas publikimit të audio përgjimit, Basha mbledh aleatët  

Paraditen e sotme, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka thirrur në një takim kryetarët e partive opozitare. Takimi është mbajtur në selinë blu...

Ekskluzive/ Del udhëzimi i Bashës për zgjedhjet brenda PD-së

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka mbledhur ditën e sotme kryetarët e degëve ku është shpërndarë edhe udhëzimin sa i takon zgjedhjeve të...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!