30 C
Tirana
10/08/2020
Home Tags Bashki

Tag: bashki

Dëshmia në prokurori, Mazniku: Ia kam lënë në dorë drejtësisë, e...

Nënkryetari i Bashkisë të Tiranës Arbjan Mazniku deklaroi se ai ia ka lënë në dorë drejtësisë në lidhje me akuzat e bëra nga PD-ja...

Nga parlamenti në bashki, pesë deputetë dorëzuan mandatet

Në zgjedhjet e fundit lokale,pesë deputetë të shumicës vendosën të japin dorëheqjen nga angazhimi i tyre parlamentar dhe të konkurrojnë në zgjedhjet lokale. Sipas raportit...

Zëri i Amerikës tregon lëvizjen e radhës të këshillit bashkiak në...

Kryebashkiakja në ikje e Shkodrës, Voltana Ademi do ta ketë mjaft të vështirë e me pikëpyetje ushtrimin e detyrës në ditët e ardhshme. Zëri...

Rama: Askush nuk ikën nga puna në ish bashkitë e djathta...

Kryeministri Edi Rama e ka bërë të qartë se me marrjen e bashkive të vendit në drejtim nga PS-ja, pas zgjedhjeve të 30 qershorit,...

Ambasadori i OSBE-së i shkon në zyrë kryebashkiakes në ikje të...

Kryebashkiakja në ikje Voltana Asemi ka deklaruar se nuk i njeh zgjedhjet e 30 qershorit, në bazë të të cilave detyrën e re do...

Tensionohet situata në Devoll, kryebashkiaku i ri pushton bashkinë me forca...

Në Bashkinë e Devollit situata është mjaft e tensionuar në këtë mëngjes të së hënës. Kryetari i ri i kësaj bashkie, e dalë nga...

30 qershori/ Në cilat bashki PS pati rënie votash në krahasim...

Më 30 qershor PS kishte javën e 6 vjetorit në pushtet me aleatë dhe të 2 vjetorit të fitores e vetme në zgjedhjet parlamentare....

Bindja Demokratike padit KQZ-në, kërkon ripërsëritjen e zgjedhjeve në Bashkinë e...

Partia Bindja Demokratike ka paditur në Kolegjin Zgjedhor, Komisionin Qendror të Zgjedhjeve, sepse kërkon të shpallen të pavlefshme zgjedhjet e 30 qershorit në 76...

Bie zjarri në godinën e bashkisë së Durrësit

Zjarri ra në godinën e bashkisë së Durrësit, duke alarmuar qytetarët. Flakë dhe tym ka pasur në bodrumin katit të parë e sipas zjarrfikësve...

Eduard Ndocaj do ankimojë zgjedhjet: Kam prova, komisionerët e PS kanë...

Kandidati i pavarur për Bashkinë e Lezhës, Eduard Ndocaj, do të ankimojë rezultatin e zgjedhjeve të 30 qershorit, pasi ka prova se janë kryer...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!