15 C
Tirana
01/06/2020
Home Tags Bashkia shkoder

Tag: bashkia shkoder

Shtimi i rasteve me COVID-19, Bashkia Shkodër ‘kyç’ tregun e Zdrales....

Bashkia e Shkodrës, pas shtimit të rasteve të reja me koronavirus, ka marrë masa të ashpra për ruajtjen e distancimit fizik në tregjet e...

Bashkia Shkodër nderon figurat e sportit shkodran, emrat e volejbollistëve që...

Bashkia Shkodër po nderon figurat kryesore të sportit shkodran në 100-vjetorin e Shoqnisë "Vllaznia". Radhën për mirënjohje dhe nderime e ka patur sporti i...

Qeveria bllokoi fondet e bashkisë, dega e PD paralajmëron Ramën: Fundi...

Dega e Partisë Demokratike në Shkodër reagoi pas vendimit për të bllokuar procedurat e likuidimit të fondeve  dhe investimeve në Bashkinë e Shkodrës nga...

Konstituohet Këshilli Bashkiak i Shkodrës mes tensioneve brenda dhe jashtë mbledhjes,...

Ka qenë një ditë e nxehtë me zhvillime ‘të nxehta’ sot për qytetin e Shkodrës. Këshilli i ri Bashkiak është konstituuar mes tensionesh dhe protestash...

Ademi: Unë do vazhdoj të jem kryebashkiake e Shkodrës, farsa që...

Në një dalje publike, kryetarja aktuale e Bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi, duke falenderuar qytetarët shkodranë për shembullin që dhanë me rezistencën e tyre,...

Sherr në PS për shkak të Valdrin Pjetrit, çfarë ndodhi në...

Dega e Partisë Socialiste në Shkodrë ka bërë një mbledhje ku ka diskutuar në lidhje me dënimin e Valdrin Pjetrit dhe akuzave të Partisë...

PS zgjedh skenarin me risk: Ekonomiste, agronom ose mësues letërsie...

Doreheqja e kandidatit Valdrin Pjetri per shkak te denimit per shitje droge ne Itali nuk e ka zbehur dëshirën e mazhorances për të çuar...

Skenari me risk i PS për Shkodrën: Këshilli Bashkiak zgjedh një...

Një tjetër skenar që po përflitet për Shkodrën është qe Këshilli Bashkiak, që do të konstituohet më 19 gusht, të caktojë si kryetar të...

Pas takimit me Borchardt, reagon sërish Voltana Ademi: 6 përqindëshat nuk...

Një ditë pas takimit me ambasadorin e OSBE, Bernd Borchardt ka reaguar sërish Voltana Ademi, kryetarja në detyrë e bashkisë së Shkodrës. Ajo është shprehur...

Voltana Ademi letër SHBA e BE në Shqipëri: Lëshoj bashkinë e...

Kryetarja e bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi u ka drejtuar një letër përfaqësive diplomatike të SHBA dhe vendeve të BE në Shqipëri. Teksa u bën...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!