22 C
Tirana
20/09/2020
Home Tags Bashkia

Tag: bashkia

Pa përgjigje edhe pas 9 muajsh, qytetari në Durrës: Tërmeti na...

Qytetarët e Durrësit të cilët 9 muaj më parë u përballën me fatkeqësinë natyrore të tërmetit të 26 nëntorit, vijojnë të jetojnë pa një...

Pas ‘përplasjeve’ me shtetin, rinis më në fund transporti urban në...

Pas shumë debatesh dhe përplasjesh me autoritetet shtetërore, shoqëruar edhe me protesta, më në fund transporti publik pritet të rinisë që pas mbylljes në...

Bashkia Shkodër vendos tunele dezinfektimi në tregjet publike

Bashkia e Shkodrës ka vendosur tunele dezinfektimi në tregjet publike të qytetit, me qëllim parandalimin e përhapjes së infeksionit të koronavirusit. Me anë të...

Shtjellim i idesë qeveritare ‘Shkodra është si opozita’

Alfred Lela Ka një cinizëm të pashoq në pretendimin e njerëzve të mazhorancës dhe të medias proqeveritare se Shkodra, e rënë në ‘keqmenaxhim’ këto kohë...

Video/ Komuniteti rom dyndje para bashkisë Fier për ndihma. Reagon Rama:...

Ish-deputeti dhe kryetari i PD në Fier, Luan Baçi publikoi pamje nga grumbullimi i shumë qytetararëve nga komuniteti Rom, të cilët presin për të...

“Kush vdes nga COVID-19, bashkia i mbulon shpenzimet funerale”, Veliaj: Këta...

Në një deklartë të shpërndarë nga zyra për mediat e bashkisë së Tiranës, thuhet se kryebashkiaku Veliaj ka vendosur të mbulojë shpenzimet funerale pë...

Bashkia e Tiranës njofton se muajin tjetër hapet thirrja për 1000...

Bashkia e Tiranës lajmëroi se rreth 1000 familje dhe çifte të reja në kryeqytet që nuk kanë mundësi të blejnë një banesë të re,...

PD letër qeverisë dhe Bashkisë Krujë: 4 kërkesat që duhet të...

Partia Demokratike ka 4 kërkesa për qeverinë dhe baskinë e Krujës, të cilat do të shmangin grevën e urisë të mbi 100 familjeve nga...

Bashkia e Tiranës shtron darkë festive me përfaqësues të klerit për...

Bashkia e Tiranës shtroi një darkë festive me përfaqësues të klerit dhe personalitete të larta të qytetit me rastin e Krishtlindjeve. Për kryebashkiakun Erion...

Bashkia e Tiranës festë me fëmijët në nevojë dhe të punonjësve...

Me rastin e festave të fundvitit, Agjencia e Parqeve dhe Rekreacionit e Bashkisë Tiranë organizoi sot një festë për fëmijët në nevojë dhe të...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!