21/02/2020
Home Tags Bashkimi Shqiperi-Kosove

Tag: bashkimi Shqiperi-Kosove

Propozimi për bashkimin Shqipëri-Kosovë, Shaban Murati: S’mund të përdoret si kërcënim...

Ish-diplomati shqiptar, Shaban Murati e konsideron ‘folklor diplomatik’ propozimin e bërë nga presidenti Hashim Thaçi për bashkimin sa më shpejt të Kosovës dhe Shqipërisë...

Kërkesa e Thaçit për bashkimin Kosovë-Shqipëri, Meta si Haradinaj: Të hiqet...

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta i është shmangur një pozicioni të qartë sa i përket kërkesës së homologut të tij në Kosovë,...

Thaçi: Europa na ka izoluar, të bashkohemi me Shqipërinë. Haradinaj: Të...

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi e sheh bashkimin me Shqipërinë si një alternativë ndaj izolimit që shteti i tij po përjeton në Europë dhe...

Hysamedin Feraj: Besoj se Gent Cakaj pranon se shqiptarët dhe kosovarët...

Profesori dhe filozofi Hysamedin Feraj ka analizuar deklaratën e zv/ministrit të Jashtëm, Gent Cakaj, kur është pyetur nëse është për bashkimin e Shqipërisë me...

Bashkim Shqipëri-Kosovë? Ditmir Bushati sqaron çfarë vendimi u mor në Pejë

Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati ka mohuar që në mbledhjen e përbashkët të qeverive në Pejë të jetë vendosur për bashkimin e Shqipërisë dhe...

Kosova/ Edi Rama hap temën e bashkimit kombëtar dhe merr në...

Në një moment kur politika në Kosovë është e trazuar për marrëveshjen përfundimtare që do të arrihet me Serbinë, ndërsa politika në Tiranë po...

Baton Haxhiu pro ndryshimit të kufijve: Ka ardhur koha të flasim...

Për Baton Haxhiun zgjidhja më e mirë për Kosovën është bashkimi me Shqipërinë. Sipas asaj që raporton ‘Panorama’, Haxhiu thekson se për sa kohë...

Princi Leka: Shqipëria dhe Kosova duhet të bashkohen nën një monarki

Princi Leka II thotë se zgjidhja më e mirë për Shqipërinë dhe Kosovën është të bashkohen nën një monarki. Ai thekson se familja mbretërore...

Bashkimi me Kosovën një çështje e mbyllur? Edi Rama: Ka vetëm...

Kryeministri Edi Rama u pyet nga gazetarët belg nëse bashkimi i Shqipërisë me Kosovën është një çështje e mbyllur, por përgjigjja që dha nuk...

Ironia e kreut të Kuvendit të Kosovës: Edi Rama është kreativ,...

Kreu i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka ironizuar propozimin e kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, për një president të përbashkët midis dy vendeve....

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!