30 C
Tirana
07/07/2020
Home Tags BE

Tag: BE

Dialogu me Serbinë, Raportuesja për Kosovën në PE, von Cramon: Shpresojmë...

Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola von Cramon, është shprehur se pret që dialogu mes Kosovës dhe Serbisë të finalizohet me një marrëveshje...

“Presidenca gjermane, mundësi e shkëlqyer për Shqipërinë”, Bushati: Lëvizja shoqërohet me...

Ish-ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati, ka reaguar përsa i përket kryesimit të presidencës së BE-së për 6-muajt në vijim nga Gjermania. Përmes një postimi...

Jo vetëm BE/ Greqia ndryshon mendje, shtyn hapjen e kufirit me...

Ndonëse ishte komunikuar nga autoritetet greke se do të lejojë hyrjen e shqiptarëve në tokën helene nga 1 korriku, Greqia ka ndryshuar sërish mendje. Siç...

Presidenca e BE/ Shqipëria në axhendën e Gjermanisë, Zingraf i kujton 15...

Ambasadori i Gjermanisë në Shqipëri, Peter Zingraf ka përcjellë një mesazh sa i takon integrimit të Shqipërisë, ditën kur Gjermania merr kryesinë e Këshillit...

BE i mbyll derën Shqipërisë, revoltohet gazetari i njohur: Ai çuni...

Gazetari i njohur Enkel Demi është shprehur i indinjuar lidhur me vendimin e BE për të vijuar kufizimet dhe për të mos lejuar lëvizjen...

Gjermania merr Presidencën e BE, reagon Meta: Mundësi që nuk duhet...

Presidenti Ilir Meta ka përshëndetur kryesimin nga Gjermania të Presidencës 6-mujore së Bashkimit Europian. Sipas Metës, vendosja e Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut në krye të...

Gjermania merr presidencën e BE në kulmin e pandemisë, mes prioriteteve...

Kryesimi i Këshillit të Bashkimit Evropian përfundoi të martën në mesnatë nga Kroacia ndërsa nga sot do t'i kalojë Gjermanisë. Presidenca Gjermane do ta ketë...

Kufijtë e BE-së nuk do të hapen për Ballkanin Perëndimor pas...

Bashkimi Evropian ka dalë me një vendim duke përcaktuar listën e shteteve që do të lejohen të udhëtojnë nga 1 korriku. Pas një mbledhjeje që...

Soreca: Shqipëria ka nevojë për magjistratë që u rezistojnë presioneve dhe...

Ambasadori i BE-së në Tiranë, Luigi Soreca deklaron se Reforma në Drejtësi po ecën përpara, ndërsa thekson se Shqipëria ka nevojë për magjistratë të...

BE: Bisedimet Kosovë – Serbi duhet të vazhdojnë në korrik

Bashkimi Evropian tha të enjten se bisedimet ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, nuk kanë alternativë dhe ato duhet të vazhdojnë muajin e ardhshëm. Zëdhënësi i Komisionit...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!