12 C
Tirana
02/06/2020
Home Tags BE

Tag: BE

Hahn ua bën të qartë shteteve të BE-së: Një ‘jo’ ndaj...

“Të hapen negociatat me Maqedoninë e Veriut dhe të refuzohet kandidatura e Shqipërisë do të ishte një gabim i rëndë politik. Do të bëj...

Komplikohet situata/ Tre mocione bllokuese në parlamentin holandez për hapjen e...

Holanda e ka vendosur tashmë. Shqipërinë nuk e do në Bashkimin Evropian. Pas Francës, që kërkon që si vendit tonë, ashtu edhe Maqedonisë së Veriut...

Kodheli i thotë BE-së se humb vetë nëse nuk i hap...

Kryetarja e Komisionit të Jashtëm parlamentar Mimi Kodheli mendon se do të jetë Bashkimi Evropian që do të humbë, nëse nuk hapen negociatat me...

Reuters: Makron ende nuk ka vendosur për Shqipërinë, mision i vështirë...

Pavarësisht se Holanda shfaqet hezituese sa i përket hapjes së negociatave për hyrjen e Shqipërisë me BE-në, është një tjetër shtet që ka në...

Presidentët e BE-së letër shteteve anëtare: Hapni negociatat me Shqipërinë dhe...

Presidenti i Këshillit të Europës Donald Tusk, ish presidenti i Komisionit Europian, Jean Claude Juncker, presidenti i parlamentit Europian David Sassoli dhe presidentja e...

Finlanda mbështet çeljen e negociatave me Shqipërinë, kritika për vendet...

Finlanda e mbështet Shqipërinë në hapjen e negociatave. Ministri i Jashtëm i Finlandës, Pekka Haavisto vizitoi sot Tiranën ndërsa më herët ka qenë në...

Këshilla e Lubonjës: Çfarë duhet t’i thotë opozita Bundestagut dhe BE-së

Analisti Fatos Lubonja ka një këshillë për opozitën dhe shqiptarët. Ata duhet që t’i thonë Bundestagut gjerman dhe BE se problemi kryesor në vendin...

Para vendimit për hapjen e negociatave të BE-së, parlamenti miraton draft-rezolutën

Parlamenti i Shqipërisë ka përgatitur një draft rezolutë me 10 pika, në prag të vendimit të Bashkimit Europian për hapjen e negociatave me Shqipërinë. “Me...

Bloomberg: BE do të autorizojë hapjen e negociatave me Shqipërinë dhe...

Bashkimi Evropian me shumë mundësi do të autorizojë nisjen zyrtare të negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut në muajin e ardhshëm, me besimin...

BE dërgon ndihmë për tërmetin, Soreca: Shqipëria afër zemrave tona

Në Shqipëri mbërriti ekipi i Mekanizmit të Mbrojtjes Civile të Bashkimit Evropian, që së bashku me autoritetet shqiptare do të koordinojnë ndihmën për familjet...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!