15 C
Tirana
01/06/2020
Home Tags BE

Tag: BE

Ministri i Jashtëm italian nga Brukseli: E ardhmja e Ballkanit Perëndimor...

Ministri i Jashtëm, Luigi di Maio deklaron se e ardhmja e Ballkanit Perëndimor është në BE. Gjatë një mëngjesi punë që organizoi në Bruksel me...

Trump paralajmëron masa tregtare ndaj BE-së: Evropa na ka trajtuar shumë...

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, e ka orientuar vëmendjen e tij drejt një ristrukturimi të marrëdhënieve tregtare me Bashkimin Evropian. Vlera e shkëmbimeve...

BE do të publikojë “metodologjinë”e re të zgjerimit, çfarë pritet të...

BE pritet të publikojë gjatë kësaj jave "metodologjinë" e tij të re për zgjerimin. "Qëllimi ynë nuk është të rikonceptojmë zgjerimin, por të forcojmë procesin,"...

SHBA-ja dhe BE-ja nuk kanë një qëndrim për paketën “Anti KÇK,...

SHBA-ja dhe BE-ja ende nuk kanë një qëndrim për paketën e re ligjore të quajtur “Anti KÇK”, që sipas qeverisë shqiptare synon forcimin e...

Soreca: BE-ja mbështet reformën në drejtësi, 2020-a do të jetë vit...

Ambasadori i BE-së në Tiranë Luigi Soreca deklaroi se unioni e mbështet plotësisht reformën në drejtësi, që sipas tij është rruga e vetme për...

Britania largohet nga Bashkimi Evropian, çfarë ndryshon Brexit pas 31 janarit?

Pas tre vjet e gjysmë, tre kryeministrave që nga referendumi i Brexit në 2016, Britania më në fund bëhet vendi i parë që largohet...

Ruçi dhe Balla në samitin për Ballkanin në Bruksel: Ka vetëm...

Kryetari i parlamentit Gramoz Ruçi dhe kreu i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla po marrin pjesë në samitin e nivelit të lartë midis...

Merkel flet pas takimit me Ramën: E ardhmja e Shqipërisë është...

Kancelarja gjermane, Angela Merkel theksoi edhe një herë se Gjermania është e angazhuar për çeljen e negociatave të anëtarësimit me Shqipërinë. Pas takimit me kryeministrin...

Merkel: Dëshirojmë marrëveshje në mars për nisjen e negociatave me Shqipërinë...

Kancelarja gjermane Angela Merkel tha të hënën se do të kërkojë fillimin e bisedimeve të pranimit në Bashkimin Evropian për Shqipërinë dhe Maqedoninë e...

Rrëzimi i 10 miteve rreth zgjerimit të BE në Ballkan

nga European Western Balkans    

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!