19 C
Tirana
25/05/2020
Home Tags Belinda Balluku

Tag: Belinda Balluku

“Patentat merren me korrupsion, politika hesht”, Balluku –ish-drejtorit: Mos ta themi...

Kreu i Shoqatës Qytetare të Sigurisë Rrugore dhe Mbrojtjes së Ambientit, Demir Osmani ka ngritur shqetësimin se në 10 vitet e fundit nuk ka...

Hapet gara për ndërtimin e aeroportit të Vlorës, Balluku: Afati deri...

Është hapur zyrtarisht tenderi për kompanitë që do të aplikojnë për ndërtimin e aeroportit të Vlorës. Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjetikës, Belinda Balluku tha se afati...

Vizitojnë të prekurit nga tërmeti, Rama batuta me ministren: Kjo është...

Kryeministri Edi Rama nuk ka lënë pa shkëmbyer batuta me banorët e prekur nga tërmeti gjatë vizitës, ku e shoqëronte edhe ministrja e Infrastrukturës...

“Java Botërore e Ujit”, në Amsterdam pjesëmarrëse edhe Shqipëria: Rritje të...

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku mori pjesë në konferencën e përvitshme, të organizuar në Amsterdam në kuadër të “Javës Botërore të Ujit”,...

Tenderi i Ministrisë së Financave: Dy bileta udhëtimi për në Afrikën...

Drejtoria e Përgjithshme e Standardizimit, ka hapur tenderin për blerjen e dy biletave të trasportit ajror për dy persona me destinacion Kejp Taunin e...

Balluku ristrukturon inspektoratin që kontrollon tregun e naftës: Ka mungesë të...

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjetikës, Belinda Balluku është treguar e prerë me Inspektoratin Shtetëror Teknik dhe Industrial. Gjatë një konference për mediat, ministrja paralajmëroi ristrukturim...

Tiranë-Durrës me pagesë/ Balluku bën krahasim me rrugët në Europë: Pse...

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku ka dhënë detaje sot në një interpelancë të kërkuar nga deputeti Artur Roshi se kur mund të...

I dha postet më të rëndësishme, kush është ministrja që imiton...

Prej dhjetorit, ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë i është besuar Belinda Ballukut, pas shkarkimit të Damian Gjiknurit (një nga të shkarkuarit e kabinetit Rama...

Qytetarët paralajmëruan protesta, tërhiqet Balluku: Jo taksë në shtator për autostradën...

Pas reagimeve të shumta të qytetarëve, kryesisht në rrjetet sociale se një vendim për taksimin e autostradës Tiranë –Durrës do t’i përgjigjen me protesta...

Balluku konfirmon se Tiranë-Durrës do bëhet me pagesë në vjeshtë. Shqiptarëve...

Autostrada Tiranë-Durrës do të bëhet me pagesë brenda vjeshtës së këtij viti. Është ministrja e Transportit, Belinda Balluku që deklaron për ‘Tv Scan’ se,...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!