13 C
Tirana
05/06/2020
Home Tags Bernad Borchardt

Tag: Bernad Borchardt

Borchardt thotë se i mungon Tirana e 2010-ës

Që prej vitit 2005, Bernd Borchard jeton në Tiranë, pavarësisht disa shkëputjeve të vogla me detyra të ndryshme, si: ambasador i Gjermanisë (2007 -...

Borchardt si këshilltar politik: Përgëzime për Ramën, lumë rezervash për Bashën

Gazetari Lutfi Dervishi i kërkoi ambasadorit të OSBE-së, Bernd Borchardt që për një moment të imagjinonte vetën si këshilltar i qeverisë dhe i opozitës....

Borchardt: Mendimi im për 30 qershorin, pa opozitën

"Zgjedhjet e 30 qershorit, lokalet, nuk ishin zgjedhje". Kështu shprehet fillimisht ambasadori i OSBE-së në Shqipëri, Bernd Borchardt. Mbështetjen që OSBE-ja ofroi për organizimin...

Video/ Adi Krasta nxjerr deklaratën e Boschard: U tërhoqe me bisht...

Gazetari Adi Krasta ka kritikuar me tone të ashpra ambasadorin e OSBE-së në Tiranë, Bernd Boschard. Gjithçka që deklaron Krasta merr shkas nga deklarata e...

Besnik Mustafaj i shkruan ambasadorit Borchardt: Miku im, Edi Rama po...

Ish-ministri i Jashtëm, Besnik Mustafaj është bërë pjesë e debatit, ku i përfshirë është ambasadori i OSBE-së, Bernd Borchardt, pas parullës ‘Turp të të...

“Drogë dhe seks”/ Kryemadhi paralajmëron ambasadorin e OSBE: Ke probleme ketu,...

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi u ka kërkuar ndërkombëtarëve të jenë të kujdesshëm duke mos future hundët në punët ë brendshme te vendit. Ish-deputetja...

Zgjedhje pa opozitën? Ambasadori i OSBE nuk e di nëse do...

Berndad Borchardt, ambasador i OSBE-së në Tiranë, nuk di të thotë nëse do i njihte zgjedhjet lokale të 30 qershorit pa pjesëmarrjen e opozitës. Kjo...

Ndoka akuzon drejtpërdrejt ambasadorin e OSBE: Je ti përgjegjësi kryesor për...

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Lu, ambasadorja e BE, Romana Vlahutin dhe ambasadori i OSBE, Bernad Borchardt mblodhën sot krerët e...

Situata politike në vend, ambasadorët takim me krerët e partive të...

Ambasadorët Donald Lu, Romana Vlahutin dhe Bernad Borchardt kanë mbledhur pak minuta më parë krerët e partive të vogla. Mësohet se në mbledhje po diskutohet për...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!