14 C
Tirana
01/06/2020
Home Tags Bill Clinton

Tag: Bill Clinton

Në Prishtinë nuk i dha as dorën, Rama ‘heq syzet e...

Kryeministri Edi Rama është bashkuar me liderë të tjerë të huaj në Paris, gjatë shërbesës ceremoniale për të ndjerin, ish-Presidentin Zhak Shirak, i cili...

“Më ra në gjunjë”/ Flet kamarieri shqiptar që u përmend nga...

Ish-presidenti i SHBA, Bill Klinton, në vizitën e tij në Prishtinë, tregoi  historinë me një kamarier shqiptar nga Kosova, që i ishte ulur në...

Video/ Takon Metën dhe liderët e Kosovës, Bill Clinton shpërfill Edi...

Sot, në Prishtinë u mbajt ceremonia e 20 vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë. Të pranishëm ishin personalitete të njohur të...

“Më ra në gjunjë”, ish-presidenti Klinton kujton historinë me kamarierin shqiptar...

Ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton ka rrëfyer para qytetarëve të Kosovës përvojën e tij para dhe pas hyrjes së NATO-s...

Klinton kujton bombardimet ndaj Serbisë: Dikush duhej t’i kundërvihej spastrimit etnik

Ish presidenti amerikan, Bill Clinton deklaroi të martën në Prishtinë se Kosova meriton të anëtarësohet në Bashkimin Evropian dhe NATO, duke shprehur bindjen se...

Mbërrin në Kosovë Bill Clinton nën masa të rrepta sigurie, Haradinaj:...

Ka mbërritur në kryeqytetin e Kosovës ish presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton. AI është pritur në aeroportin ‘Adem Jashari’ nga Ministri...

Përvjetori/ Bill Clinton vjen në Kosovë!

Këshilli Organizativ për shënimin e 20-vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-së në Kosovë, ka bërë të ditur se ish presidenti amerikan, Bill Klinton,...

Bill Clinton letër në Kosovë: Gjithmonë, një vend special në zemrën...

Ish-presidenti i SHBA-ve, njëherësh një nga figurat më të dashura të popullit shqiptar, ka dërguar një letër në Kosovë. Ish-presidenti, ndonëse larg politikës aktive, nuk...

Clinton dhe Bush mesazh shqiptarëve: Jemi krenarë që ndërhymë në Kosovë...

Ish presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton, i cili ishte president në kohën kur NATO bombardoi Serbinë, ka dërguar një video...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!