23 C
Tirana
27/05/2020
Home Tags Biznes

Tag: biznes

Basha takim me biznesmenët italianë: Prioriteti i PD-së, thithja e investimeve...

Kryetari Lulzim Basha u takua me përfaqësuesit e Dhomës së Tregtisë Pordenone-Udine në Itali, ku u prezantoi atyre platformën e PD-së për të zhvilluar...

Teliti: Shteti me politika selektive ndaj biznesit, paketa me 5 pika...

Drejtori i Kabinetit në Partinë Demokratike Dorian Teliti akuzon qeverinë se ka një qasje selektive ndaj bizneseve të dëmtuara nga tërmeti dhe vëmendjen e...

Blendi Fevziu i alarmuar: Po bëjnë biznes me ndihmat nga Kosova

Gazetari Blendi Fevziu raporton se po shiten ndihmat që janë dërguar për të prekurit nga tërmeti në Durrës. “Kam një mesazh. E para, ata që...

Alarmi i hetuesve britanikë: Bandat shqiptare po sofistikohen, kokainën e paguajnë...

Përdorimi i Bitcoin-it dhe monedhave të tjera elektronike për aktivitete kriminale ka nisur që të shpeshtohet në Britaninë e Madhe. Autoritetet britanike deklarojnë se...

Nisma e qeverisë për faturimin elektronik shkakton panik te biznesi i...

Komuniteti i biznesit të vogël është përfshirë në panik nga një nisme e qeverisë për faturimin elektronik, e cila sipas tyre po tentohet të...

Rama mesazh bizneseve: O do zbatoni ligjin, o do ngeleni me...

Kryeministri Edi Rama dhe qeveria e tij janë të vendosur që të zhdukin informalitetin në vend. Me një mesazh në Facebook, kreu i ekzekutivit...

Braçe njofton mbylljen e Tajvanit dhe e bën të qartë: Nuk...

Vazhdon aksioni i qeverisë shqiptare për të goditur informalitetin në vend. Një nga bizneset më të mëdha të kryeqytetit, kompleksi “Tajvan” u mbyll nga...

Raporti i DASH: Shqipëria më e korruptuara në Ballkan, vendi më...

Departamenti Amerikan i Shtetit (DASH) publikoi së fundmi një raport mbi klimën e biznesit në botë për vitin 2019. Teksa u ndal në Shqipëri bie...

Tabaku citon DASH: Qeveria favorizon bizneset që i interesojnë, vendi më...

Ish-deputetja e PD-së Jorida Tabaku duke iu referuar raportit të Departamentit Amerikan të Shtetit (DASH) deklaroi se shkak i vuajtjeve të shqiptarëve janë politikat...

Gjermani/ Basha në “Ditën e Biznesit 2019”: PD ka masat e...

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, mori pjesë në Ditën e Biznesit 2019 me sloganin“Fillim i ri për Gjermaninë dhe Evropën”. Ky aktivitet u...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!