23/01/2020
Home Tags Boris Johnson

Tag: Boris Johnson

Ç’pret Britania nga fitorja e Boris Johnson dhe roli i qeverisë...

Partia Konservatore e Boris Johnson, kryeministri i Britanisë së Madhe, ka fituar zgjedhjet e përgjithshme parlamentare në Britaninë e Madhe. Figura e tij sa karizmatike...

Video/ Prindi i zemëruar debat me Boris Johnson në spital: Këtu...

Një takim i kryeministrit britanik Boris Johnson nuk ka shkuar ashtu siç ishte parashikuar. Ndërsa po vizitonte Spitalin Universitar Whipps Cross në veri-lindje të Londrës,...

Kryeministri Johnson do kërkojë nga BE rinegocimin e Brexit

Kryeministri i Britanisë, Boris Johnson javën e ardhshme do të takohet me liderët e Bashkimit Evropian, ku pritet t’u kërkojë një marrëveshje të re...

Brexit i ashpër: T’i biesh murit me kokë

Kryeministri britanik, Boris Johnson kërkon që britanikët të dalin me çdo kusht nga BE, le të kushtojë sa të dojë. Motoja e tij: "luftë...

BE i ‘mbyll dyert’ Boris Johnsonit: S’ka negociatja për Brexit

Presidenti në detyrë i Komisionit Evropian, Jean-Claude Juncker e ka hedhur poshtë kërkesën e kryeministrit të ri britanik Boris Johnson, për të rinegociuar marrëveshjen...

Studiuesi amerikan: Kryeministri i ri britanik, stërnip i shqiptarit Ali Kemal

Kryeministri i ri i Britanisë së Madhe, Boris Johnson, është stërnipi i shqiptarit Ali Kemal. Ne kete konkluzion ka dale Ryan Gingeras,  profesor në...

Boris Johnson, fat për emigrantët?

Marsel Lela Boris Johnson është kryeministër i Britanisë së Madhe. Figura e tij sa karizmatike aq edhe komplekse pritet të sjellë një ndryshim rrënjësor në...

Boris Johnson zgjidhet kryeministri i ri i Britanisë së Madhe

Ish-kryetari i Londrës dhe ish-ministri i jashtëm, Boris Johnson do të jetë kryeministri i ri i Britanisë së Madhe dhe kryetar i Partisë Konservatore. Johnson fitoi...

Theresa May pranë dorëheqjes, Boris Johnson kërkon kreun e Partisë Konservative

Theresa May nuk e ka më mbështetjen e partisë së saj dhe po planifikon dorëheqjen. Vetë kryeministrja e Britanisë së Madhe ka njoftuar se...

Sa seriozisht na marrin në Londër? Sekretari britanik jep dorëheqjen një...

Se sa seriozisht i marrin shtetet e Ballkanit Perëndimor në Londër mjafton gjesti i Boris Johnson për ta kuptuar. Sekretari i Jashtëm i Britanisë...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!