17 C
Tirana
09/07/2020
Home Tags Bosnja

Tag: Bosnja

Nga Bosnja nisen 300 tonë ndihma për të prekurit nga tërmeti...

Nga Bosnjë-Hercegovina u nisën në drejtim të Shqipërisë rreth 300 tonë ndihma për të dëmtuarit nga tërmeti në Shqipëri. Shoqata boshnjake "Pomozi.ba" nisi mallrat...

Për Serbinë vjen një tjetër ndëshkim ekonomik, pas Kosovës edhe Bosnja...

Serbia merr një tjetër goditje ekonomike. Pas Kosovës, edhe Bosnjë Hercegovina ka vendosur ë ta penalizojë. Shkak për këtë janë rastet e gripit afrikan...

Presidentja e Kroacisë: Drejtuesit e Bosnjës kanë lidhje me organizatat terroriste

Presidentja e Kroacisë, Kolinda Grabar Kitaroviç akuzoi se Bosnjë Hercegovina kontrollohet nga njerëz të cilët kanë lidhje me Iranin si edhe me organizata terroriste....

Punimet e ministerialit të ministrave të Jashtëm, Bushati e Pacolli “përplasen”...

Punimet e ministerialit të ministrave të Jashtëm të Ballkanit Perëndimor janë shoqëruar me debate. Një kërkesë e ministrit të Jashtëm të Kosovës, Behgjet Pacolli,...

Erdogan: Idesë së një qytetërimi europian, po i vjen fundi. Europa...

“Europa vdiq në Bosnje dhe u varros në Siri”, kështu deklaroi së fundmi presidenti i Turqisë Rexhep Erdogan, duke iu referuar kështu tragjedive të...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!