19 C
Tirana
09/07/2020
Home Tags Brexit

Tag: Brexit

Negociatori i BREXIT me koronavirus: Jam mirë, do t`ia dalim së...

Ndërmjetësi mes BE dhe Anglisë për Brexit, Michel Barnier është infektuar me koronavirus. Lajmin e dha vetë Barnier në një mesazh në Twitter. “Dua t`ju...

Britania largohet nga Bashkimi Evropian, çfarë ndryshon Brexit pas 31 janarit?

Pas tre vjet e gjysmë, tre kryeministrave që nga referendumi i Brexit në 2016, Britania më në fund bëhet vendi i parë që largohet...

Parlamenti Evropian miraton marrëveshjen e Brexit, presidentja e KE-së: Do ju...

Parlamenti Evropian miratoi marrëveshjen e Brexit-it me 621 vota pro dhe 49 kundër. Pasi votimit pro, deputetët e BE-së kënduan këngën "Auld Lang Syne",...

Deputetët britanikë aprovojnë marrëveshjen historike të Brexit

Historia u bë në Britaninë e Madhe, ku deputetët në Dhomën e Ulët aprovuan marrëveshjen e daljes së Mbretërisë së Bashkuar nga Bashkimi Evropian...

Britani/ Tusk do të rekomandojë zgjatjen e Brexit, ndërsa Johnson merr...

Britania e Madhe u drejtua sot në mbrëmje drejt një shtyrjeje të re të Brexit, pasi Presidenti i KE-së Donalt Tusk i doli kundër...

Parlamenti britanik voton për shtyrjen e vendimit për të votuar akordin...

Deputetët në Britaninë e madhe i dhanë një tjetër goditje planeve të kryeministrit Boris Johnson, i cili po përpiqet që ta nxjerrë mbretërinë nga...

Axhenda e samitit dy-ditor në Bruksel mes vendeve të BE, pritet...

Sot nis samiti dy-ditor në Bruksel mes vendeve anëtare të Bashkimit Evropian. Gjatë këtyre dy ditëve, liderët e BE-së pritet të trajtojnë në tryezë një...

Boris Johnson nuk heq dorë: Brexit do të ndodhë më 31...

Kryeministri i Britanisë së Madhe, Boris Johnson vazhdon të këmbëngulë se Brexit do të finalizohet më 31 tetor, me ose pa një marrëveshje me...

Luksemburgu pret me zhurmë dhe protesta kryeministrin britanik Johnson

Kryeministri i Luksemburgut, Xavier Bettel, deklaroi pas takimit me kryeministrin britanik, Boris Johnson se procesi i Brexit-it, pas daljes së Britanisë së Madhe nga...

Brexit/ Parlamenti britanik do të pezullojë punimet deri më 14 tetor

Kryeministrit britanik Boris Johnson, iu aprovua një kërkesë për ta pezulluar parlamentin për një periudhë kohore një mujore. Mbretëresha Elizabeta e II-të pranoi kërkesën...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!