10 C
Tirana
26/05/2020
Home Tags Britani

Tag: Britani

Të rejat e fundit nga COVID: Grup pune në Britani për...

Franca regjistron 761 vdekje shtesë në 24 orë Në Francë u regjistruan 761 vdekje brenda 24 orësh, tha drejtori i përgjithshëm i shëndetësisë Jerome Salomon...

Dosja e trafikut të armëve nga Shqipëria në Afrikë, Britania kërkon...

Britania e Madhe kërkon ndihmën e SPAK-ut për të hetuar dy shtetas dhe një kompani eksporti, që dyshohet se kanë trafikuar armë në Afrikë. ...

The Sun: Mafia shqiptare trafikon adoleshentë në Britani dhe i fut...

  I detyruar nga një baba i dhunshëm për të lypur në rrugë kur ishe vetëm 11 vjeç, i trafikuar në Britani nga bandat shqiptare...

Telegraph: Prindërit shqiptare trafikojnë fëmijët e tyre në Britani për t’u...

Në Britaninë e Madhe autoritetet janë të shqetësuara, pasi prindërit shqiptarë trafikojnë djemtë e tyre adoleshentë në ishull për t’u bërë pjesë e bandave,...

“Pistoletën te koka”/ Burg për rumunin “plot imagjinatë” që trafikonte shqiptarë...

Një i ri që aspironte për t'u bërë student, u dënua me 27 muaj heqje lirie nga gjykata në Britani, pasi tentoi që të...

39 viktimat në kamionin frigoriferik dyshohet se janë nga Vietnami

Policia në Britaninë e Madhe ka informuar se 39 viktimat e gjetura në një kamion frigoriferik në Essex nuk janë të kombësisë kineze. Në përfundim...

Britani/ Deputetët refuzojnë planin e zgjedhjeve të 12 dhjetorit

Boris Johnson duhet që ta provojë sërish për të zhvilluar zgjedhjet  parlamentare më 12 dhjetor pasi deputetet refuzuan planin tij.  Kryeministri do të publikojë...

Zbulohet marifeti i shqiptarëve në aeroportet italiane për të udhëtuar drejt...

Ata paraqisnin dokumente të vërteta në kufi, por më pas përdornin ato false për të vazhduar udhëtimin. Në pranga kanë rënë 8 persona që...

Njeriu më i fortë i Britanisë burgoset se trafikoi 17 shqiptarë...

Një bodybuilder që disa vjet më parë fitoi çmimin e “Njeriut më të fortë të Britanisë” u dënua me tri vite heqje lirie nga...

Britani/ Zbulohen 21 klandestinë nga Shqipëria, ishin fshehur në anijen e...

Policia britanike zbuloi 21 klandestinë shqiptare të fshehur në një anije të transportit të mallrave “Rotra Mare”. Ndalimi i 19 meshkujve dhe 2 fëmijëve...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!