17 C
Tirana
27/05/2020
Home Tags Britania e Madhe

Tag: Britania e Madhe

Boris Johnson shërohet plotësisht, të hënën rikthehet në punë

Kryeministri i Britanisë së Bashkuar Boris Johnson është shëruar plotësisht nga koronavirusi dhe është gati të rikthehet në detyrë, raportojnë medit britanike. Prej ditës...

Britania ende pa datë për rihapjen e shkollave

Sekretari Britanik i Arsimit Gavin Williamson është shprehur se ende nuk ka një datë se kur do të happen çerdhet dhe shkollat. “E di...

COVID-19 nuk pyet për askënd, kampioni i boksit në karantinë!

Kampioni i boksit, Anthony Joshua, mund të rrezikojë të preket nga COVID-19. Ai takoi princin e Uellsit, Charles dhe kjo ka bërë që frika...

Kryeministri Johnson do kërkojë nga BE rinegocimin e Brexit

Kryeministri i Britanisë, Boris Johnson javën e ardhshme do të takohet me liderët e Bashkimit Evropian, ku pritet t’u kërkojë një marrëveshje të re...

Boris Johnson zgjidhet kryeministri i ri i Britanisë së Madhe

Ish-kryetari i Londrës dhe ish-ministri i jashtëm, Boris Johnson do të jetë kryeministri i ri i Britanisë së Madhe dhe kryetar i Partisë Konservatore. Johnson fitoi...

May dhe Trump takohen në Londër: Të zgjerojmë tregtinë Britani-SHBA

Gjatë takimit të tyre në Londër të martën, në vijim të vizitës së Presidentit Trump dhe Zonjës së Parë Melania Trump në Britani, Presidenti...

“Pse bashkëpunoni me politikanët e korruptuar?” Ambasadori i Britanisë: Nëse i...

Ambasadori i Britanisë në Prishtinë, Ruari O’Connell u është përgjigjur në ‘Facebook’ pyetjeve të shumta të qytetarëve kosovarë. Një prej tyre e pyet ambasadorin përse...

Marrëveshja e re për ‘Brexit’, Theresa May: Deputetët të vendosin nëse...

Kryeministrja britanike, Theresa May ka folur sot për marrëveshjen e re të ‘Brexit’. Ajo e përmblodhi në 10 pika planin e ri për daljen...

Basha vijon takimet në Parlamentin britanik: PD ka vullnetin për të...

Në Parlamentin Britanik, kryetari i opozitës, Lulzim Basha, u prit nga Kryetari i Komisionit të Sigurisë dhe Inteligjencës, Dominic Grieve. Në këtë takim, Basha...

Basha takohet në Londër me kreun e Komisionit të Jashtëm: Kriza...

Gjatë vizitës së punës në Londër, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha dhe delegacioni që e shoqëron u prit nga kryetari i Komisionit për...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!