25 C
Tirana
03/07/2020
Home Tags Bujar Kapexhiu

Tag: Bujar Kapexhiu

Mbyllet gazeta ‘Mapo’, Kapexhiu: Lajm i trishtueshëm, ndoshta mund të jetë...

Një tjetër gazetë print nuk do të shihet më në kioskat e shitjes së gazetave në tregun shqiptar. Bëhet fjalë për gazetën Mapo dhe për...

Flet Bujar Kapexhiu: Pse mora pjesë në ceremoninë e memorialit turk...

Reagon për herë të parë regjisori dhe karikaturisti Bujar Kapexhiu, një nga personalitetet që mori pjesë në ceremoninë e përurimit të memorialit dedikuar të...

1 korriku në Shqipëri përçan analistët: Anarki, paqe apo surpriza -...

Pavarësisht vendimit të presidentit, Ilir Meta për të shtyrë datën e zgjedhjeve vendore me 13 Tetor, Partia Socialiste duket e vendosur t’i organizojë votimet...

Burgu s’e tremb Kapexhiun: Gjendja është alarmante, kurrë nuk kemi qenë...

Aktori Bujar Kapexhiu, krijuesi i nismës “#edheunë”, shprehet se nëse në 30 qershor do te votojne njerezit e ngushte te Partise Socialiste, por jo...

Artistë, gazetarë e politikanë në unison: “Duam të dënohemi, me 30...

Qendrimi i karikaturistit të njohur Bujar Kapexhiu, pak ditë më parë ku thoshte se “Më 30 qershor unë pengoj votimet. Ju lutem më dënoni”,...

Bujar Kapexhiu sfidon Ramën: Më 30 qershor do pengoj votimet. Ju...

Artisti dhe karikaturisti i njohur Bujar Kapexhiu ka ironizuar kërcënimet e kryeministrit Edi Rama dhe qeverisë se tij, sipas të cilëve kush cenon procesin...

“I rreshtuar majtas”. Karikatura e Kapexhiut që ‘provokoi’ Mustafa Nanon

Karikaturisti Bujar Kapexhiu ishte i ftuar në emisionin ‘Provokacija’ te gazetarit Mustafa Nano. Në diskutime e sipër, Nano i shfaqi edhe një karikaturë, publikuar...

Nga Lorenc Vangjeli te këshilltarja e Ramës dhe ish-deputeti i PS;...

Ministria e Arsimit ka publikuar listën me anëtarët e rinj që ka emëruar në Bordet e Administrimit të universiteteve publike. Anëtarët e bordeve u...

Doli nga rreshti dhe pranoi mandatin, ironia therëse e Bujar Kapexhiut...

Lefter Maliqi është një nga kandidatët pasues të listës zgjedhore të PD, në zgjedhjet e 2017-ës, i cili ndryshe nga pjesa tjetër zgjodhi ta...

Heshtja e Veliajt për ‘rrethimin’ e Ramës, Kapexhiu e rreshton në...

Kryeministri Edi Rama ndodhet aktualisht në një prej momenteve të vështira politike për shkak të presionit opozitar brenda vendit dhe bojkotit që po përjeton...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!