16 C
Tirana
31/05/2020
Home Tags Burg

Tag: burg

“Burg kush përhap virusin me dashje”, Vasjari: Janë nene normale, po...

Analisti dhe juristi Arian Vasjari i quajti “nene normale” ndryshimet e reja në Kodin Penal, që parashikojnë deri në burg për personat që përhapin...

“Metodë komuniste t`i tregosh qytetarëve burgun”. Helsinki ‘rrëzon’ qeverinë për ndryshimet...

Drejtoresha ekzekutive e Komitetit Shqiptar të Helsinkit, Erinda Skëndaj i quajti “metoda komuniste”, parashikimet që qeveria po përgatit në Kodin Penal për të ndëshkuar...

“15 vjet burg kush shkel karantinën”, Balla mbron ndryshimet e Kodit...

Taulant Balla mbrojti propozimet e Kryeministrit Edi Rama për ndryshimet në Kodin Penal, që parashikojnë dënimin me burg për qytetarët që thyejnë rregullat e...

Rama e bën realitet: Burg dhe heqje patente për ata që...

Kryeministri Edi Rama lajmëroi të mërkurën se do t`i drejtohet Parlamentit për ndryshime ligjore në Kodin Penal dhe atë Rrugor, për të parashikuar me...

Gjykata e Posaçme e Apelit rrëzoi kërkesën e Shullazit për rivlerësim...

Gjykata e Posaçme e Apelit rrëzoi kërkesën e bërë nga Emiljano Shullazi dhe katër anëtarët e tjerë të grupit të tij për rivlerësim të...

Gazetari rendit emrat: Këta janë të “fortët” që po bëhen gati...

Gazetari i aktualitetit, i larguar prej disa kohësh nga Shqipëria, Flamur Vezaj ka renditur disa nga emrat e “të fortëve” që pritet të lënë...

Dosja “Toyota Yaris”/ U kapën me 3.4 milionë euro të fshehura,...

Gjykata e Krimeve të Rënda mori vendimin për të liruar nga burgu katër të dyshuar, të cilët u kapën në makinën “Toyota Yaris”, ku...

Zbardhet vendimi i gjykatës, pse Salianji u dënua me 1 vit...

Është zbardhur vendimi i gjykatës për dënimin me 1 vit burg për ish-deputetin e PD, Ervin Salianji për çështjen ‘Babalja’. Në vendim theksohet se ish...

Në vëmendje të autoriteteve amerikane që nga viti 2014, shqiptari që...

Një shqiptar me shtetësi amerikane është dënuar me 22 vite burg nga gjykata e New Yorku-t, pasi mbi të rëndojnë akuzat se synonte të...

Rama thotë se do të fusë në burg ndërtuesit me shkelje,...

Në mbledhjen e Komitetit Kombëtar të Rindërtimit kryeministri, Edi Rama dha një tjetër paralajmërim për ndërtuesit, të cilët shkelin lejet. Kryeministri Edi Rama deklaroi...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!