23/01/2020
Home Tags Burgosur

Tag: burgosur

Shqipëria, e katërta në Evropë për numrin e të burgosurve në...

Shqipëria është e katërta në Evropë për numrin e të dënuarve për në raport me popullsinë. Ajo renditet pas Lituanisë, Çekisë dhe Estonisë. Ndërkohë...

Raporti për 2019-ën/ Numri i gazetarëve të burgosur afër shifrave rekord

Komiteti për Mbrojtjen e Gazetarëve (CPJ) jep alarmin se numri i gazetarëve të burgosur në botë mbetet afër shifrave rekord. Në studimin publikuar sot,...

Turqi/ Gjykata e Apelit liron 5 gazetarët opozitarë të burgosur

Gjykata e Apelit vendosi që t’u japë lirinë pesë gazetarëve të gazetës të përditshme opozitare “Xhumuriet”. Mes të liruarve ishte edhe karikaturisti i njohur...

Në Britani po debatojnë të sjellin të burgosurit shqiptarë në atdhe,...

Në Britani po debatojnë që të sjellin të burgosurit shqiptarë të dënuar në ishull për kryerjen e veprave penale të ndryshme që të vuajnë...

PD: Rama po tenton të burgosë rivalët politikë, por në qeli...

Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazment Bardhi jep alarmin se tentativës së dështuar për të kryer votime moniste dhe të paligjshme, Edi Rama po...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!