19 C
Tirana
26/05/2020
Home Tags Bushati

Tag: Bushati

Marrëveshja/ Bushati kritik me opozitën: Po lëpijnë atë që nuk thuhet

Analisti Andi Bushati është mjaft kritik për opozitën, pasi ajo lajmëroi për marrëveshjen me pozitën, që u arrit të martën. Çlirim Gjata, sekretar për...

Bushati: Viti 2020 do të jetë si 1997, ju tregoj përse

Analisti Andi Bushati bën një parashikim të zymtë për vitin 2020. Sipas tij, ai do të jetë njësoj si viti 1997, i mbushur me...

Bushati beson se viti 2020 do të jetë i mbushur plot...

Ish ministri i Jashtëm Ditmir Bushati ka uruar festat e Krishtlindjes dhe të Vitit të Ri 2020, ku është ndalur te rastet e suksesit...

Bushati debat me Pezën: Nëse mbron paketën anti-shpifje nuk ke shitur...

Analisti And Bushati ka debatuar me sekretarin për Marrëdhëniet me Shoqërinë Civile dhe Mediat në PS Alfred Peza për paketën anti-shpifje, e cila pritet...

Bushati: Qytetarët më shumë i besojnë një imami se sa qeverisë

Analisti Andi Bushat mendon se qeveria është bërë e pabesueshme, aq sa qytetarët zgjedhin t’i besojnë paratë e tyre një imami e jo shtetit....

Bushati: Kryesimi i OSBE-së nga Rama është një sukses, vëmendje diplomacisë...

Shqipëria do të kryesojë Organizatën për Siguri dhe Bashkëpunim në Evropë (OSBE) në vitin 2020. Për shkak të rëndësisë së saj, duket se këtë...

Bushati: Reforma në Drejtësi ka dështuar, ajo po shkakton probleme

Analisti Andi Bushati mendon se Reforma në Drejtësi ka dështuar turpshëm. Ai kërkon nga opinioni publik që të mos helmohet nga qëndrimet e partizanëve...

Debati/ Bushati i kërkon që të dorëhiqet, Meta: E di se...

Analisti Andi Bushati i ka kërkuar presidenti Ilir Meta që të dorëhiqet, pasi vetëm në këtë mënyrë ai mund t’i bëjë një shërbim më...

Bushati zgjidhet kryetar i misionit vëzhgues të OSBE-së në zgjedhjet parlamentare...

Ditmir Bushati u zgjodh kryetar i misionit vëzhgues të Asamblesë Parlamentare të OSBE në Bjellorusi për zgjedhjet parlamentare të 17 nëntorit. Misioni përbëhet nga...

Bushati: PS duhet t’i kërkojë ndjesë Shkodrës, krimi nuk është fenomen...

Ditmir Bushati ka kërkuar publikisht ndjesë për dështimin e PS-së në Shkodër, duke zgjedhur si kandidat për bashkinë e qytetit Valdrin Pjetrin, i cili...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!