21/02/2020
Home Tags Bylykbashi

Tag: Bylykbashi

Bylykbashi: KQZ dhe prokuroria kanë shkelur ligjin në rastin e kryebashkiakut...

Hartuesi i ligjit të dekriminalizimit, Oerd Bylykbashi, ka akuzuar Komisionin Qëndror të Zgjedhjeve dhe prokurorinë se kanë shkelur ligjin në qëndrimin ndaj kryebashkiakut të...

Bylykbashi: Tani shpjegohet qartë se përse PS-ja nuk e donte testin...

Ish-kryetari i Komisionit të Dekriminalizimit në Kuvend, Oerd Bylykbashi, deklaroi se kryeministri Edi Rama duhet që ta shkarkojë kryebashkiakun e Bulqizës Lefter Alla, që...

Bylykbashi: Nëpërmjet reformës zgjedhore, ne synojmë që t’i vëmë prangat Edi...

Oerd Bylykbashi deklaroi me forcë se reforma zgjedhore nuk do të diktohet në asnjë rast apo mënyrë nga qeveria. I mandatuari nga opozita për...

Bylykbashi: Rama i bëri presion gjyqtarëve me vetingun, kriza zgjidhet me...

Ish- deputeti i PD-së, Oerd Bylykbashi akuzoi kryeministrin Edi Rama se po përdor vetingun për të bërë presion mbi gjyqtarët. Ai u ndal te...

Bylykbashi: Rama ka një strategji për t’u hequr të drejtën e...

Ish-deputeti demokrat Oerd Bylykbashi deklaroi se pavarësisht përpjekjes së presidentit Ilir Meta për të organizuar referendum, kjo nuk do të kryhet. Juristi shtoi se...

Oerd Bylykbashi: Veting për Muçin por Dveting për Dvoranin

Ish-deputeti i PD-së, Oerd Bylykbashi ka reaguar sa i përket procesit të Vetingut, ku ka kaluar kreu i KED, Ardian Dvorani. Nëpërmjet një postimi në...

Bylykbashi: Votimi dhe numërimi elektronik janë prioritete me rëndësi

Në përfundim të mbledhjes së grupit parlamentar të opozitës së bashkuar për Reformën Zgjedhore, ish-deputeti i PD-së, Oerd Bylykbashi tha se opozita ka propozime...

Bylykbashi : Marrëveshje afatgjatë për shqiptarët me Ramën kryeministër, e mundim...

Ish deputeti i Partisë Demokratike Oerd Byklykbashi mendon se për t'i dhënë fund ngërçit politik mund të pranohet edhe te një marrëveshje me kryeministrin...

Bylykbashi tregon manovrat e KQZ-së: Fsheh të dhënat se Ramës i...

Ish deputeti i PD-së, Oerd Bylykbashi, denoncoi edhe njëherë manovrat që nga KQZ-ja po bëjnë për të fshehur manipulimet me votat. Në një status në...

Bylykbashi: Edhe po u shkarkua Meta, data e zgjedhjeve 13 tetor...

Ish deputeti i PD-së, Oerd Bylykbashi, deklaroi se edhe nëse presidenti Ilir Meta shkarkohet, dekreti i tij për zhvillimin e zgjedhjeve më 13 tetor...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!