29 C
Tirana
12/08/2020
Home Tags CAS

Tag: CAS

FIFA i bllokon merkaton, Kukësi: Çështja është në CAS, jemi në...

Qeveria e futbollit europian i ka pezulluar merkaton klubin të Kukësit për tre sesione radhazi, pas një gjyqi që ish-futbollisti Filip Zderiç ka fituar...

Reagon Skënderbeu: Drejtësi fasadë, rekurs në Gjykatën Federale Zvicerane kundër vendimit...

Klubi i Skënderbeut nuk është dakord me vendimin e dhënë nga Gjykata e Arbitrazhit Sportiv (CAS), në bazë të së cilit për korçarët ngelet...

Gjykata e Arbitrazhit Sportiv fundos Skënderbeun, 10 vite nuk luan në...

Gjykata e Arbitrazhit Sportiv (CAS) nuk e ka ndryshuar dënimin për klubin e Skënderbeut, duke i tronditur tifozët korçarë, që për 10 vitet e...

Milani i zuri vendin pas vendimit të CAS, reagime nga Fiorentina:...

Ditën e sotme, u zyrtarizua vendimi i CAS për pjesëmarrjen e Milanit në Kupat e Evropës, ku kuqezinjtë morën lajmin pozitiv. Mirëpo,  ky vendim sjell...

CAS publikon vendimin, Skënderbeu jashtë kupave të Europës

Gjykata e Arbitrazhit Sportiv (CAS) ka bërë publik vendimin sa i takon skuadrës së Skënderbeut. CAS ka refuzuar kërkesën e klubit korçar duke lënë...

Jashtë Europe dhe më sytë nga CAS, 4 skenarë si do...

Vendimi i shumëpritur i CAS-it në lidhje me Skënderbeun në Champions League nuk po vjen, ose i ka shkuar UEFA-s dhe nuk është ende...

Dënimi i Skënderbeut nga UEFA, sot afati i fundit për të...

Referuar afateve kohore, sot është dita e fundit për Skënderbeun për të apeluar në CAS në lidhje me pafajsinë e tyre në gjykatën e...

Vllaznia drejt rënies nga Kategoria Superiore, por CAS mund të gëzojë...

Vllaznia ka humbur ndeshjen deçizive të javës së 34-t, përballë Partizanit më rezultatin 2:0 duke qenë pothuajse e rënë nga Kategoria Superiore, pasi rivali...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!