26 C
Tirana
04/06/2020
Home Tags Cmimet

Tag: cmimet

Ministri Klosi u përgjigjet kritikëve: Çmimet janë tre herë më të...

Ministri i Turizmit, Blendi Klosi është i ftuar në emisionin ‘Dritare’, ku po diskutohet tema: “Dua të pushojë në Shqipëri”. Klosi konstaton se çmimet...

Fituesit në “Bafta Film Awards”, 7 çmime shkojnë për “The Favourite”

Filmi ‘The Favourite’ ka dominuar çmimet e British Academy Film Awards 2019, mbrëmjen e së dielës. Filmi ka siguruar shtatë çmime nga 12 nominime. Çmimin...

Rriten me rreth 37% çmimet e zarzavateve, ekspertët shpjegojnë arsyen

INSTAT ka raportuar se çmimet në grupin “zarzavate, përfshi patatet” u rritën me 36.6 përqind, duke shënuar nivelin më të lartë që nga maji...

Në kundërshtim me ligjin lista e re e çmimeve në klinikat...

Reagon Autoriteti i Konkurrencës lidhur me listës e çmimeve dysheme për shërbimet në klinikat dentare miratuar së fundmi nga Asambleja Kombëtare dhe Këshilli Kombëtar. Me...

Çmimet e reja te dentisti, presidenti i Urdhrit të Stomatologjisë krahason...

Një ditë më parë u publikua kërkesa e Urdhrit të Stomatologjisë Shqiptare për rritjen e çmimeve për shërbimet te dentisti në të gjithë vendin. Pak...

Nga Komuna e Parisit te Rruga e Kavajës, si po shtrenjtohen...

Çmimet e apartamenteve në Tiranë po shtrenjtohen sërish me 15 deri në 30%, sipas një vëzhgimi të fundit që bëri Monitor në tregun e...

Librat e shkollës më të shtrenjta. Çmimet për vitin 2018 rriten...

Librat këtë vit të ri shkollor do të kushtojnë më shtrenjtë. Dhe jo pak por deri në 35 përqind më shumë se një vit...

Rriten çmimet në vend, kryesojnë ushqimet dhe fatura e ujit

Shtrenjtimi i ushqimeve dhe rritja e çmimit të ujit në kryeqytet kanë bërë që infacioni të përshpejtohet në muajin shkurt. Ndryshimi vjetor i çmimeve...

Thatësira e tejzgjatur, ulet prodhimi dhe rriten çmimet e frutave dhe...

Në Kukës, vera e thatë dhe e nxehtë ka sjellë rritje të çmimeve të frutave dhe perimeve. Sipas tregtarëve, thatësira solli tkurrje të prodhimit...

Bien çmimet, bashkë me to edhe fuqia blerëse… Shqiptarët hanë shtrenjtë...

Çmimet e produkteve ushqimore kanë shënuar në muajin korrik krahasuar me muajin qershor, por ishin më të larta se e njëjta periudhë e një...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!