20 C
Tirana
30/05/2020
Home Tags DASH

Tag: DASH

Zëdhënësja e DASH: Përgëzojmë Shqipërinë për dëbimin e dy iranianëve

Departamentit Amerikan i Shtetit përgëzoi qeverinë shqiptare pas vendimit për të dëbuar dy diplomatë iranianë nga vendi, sepse kryenin veprimtari të dyshimta. Zëdhënësja për shtyp,...

Kërkesa për tërheqjen e ushtarëve amerikanë, DASH i përgjigjet negativisht Irakut

Iraku i kërkoi sot SHBA-ve tërheqjen e ushtarëve amerikanë nga vendi. Kryeministri irakian Adil Abdul Mahdi zhvilloi një bisedë telefonike me Sekretarin amerikan të...

Ish zyrtari i DASH Hooper: Nuk ka marrëveshje Kosovë – Serbi...

Ish-zyrtari i Departamentit të Shtetit James Hooper mendon se Kosova dhe Serbia kanë shumë gjasa që të arrijnë një marrëveshje mes tyre. Pot analisti,...

DASH: Kujdes nga luftëtarët e huaj që vijnë nga Siria dhe...

Departamenti Amerikan i Shtetit paralajmëron Shqipërinë që të ketë kujdes nga luftëtarët e huaj që kthehen nga Iraku dhe Siria, si edhe nga radikalizmi...

Zyrtari i amerikan tregon përse Shqipëria konsiderohet vend transit i lëndëve...

Zv.ndihmës Sekretari amerikan për Çështje të Narkotikëve dhe Ligjzbatimit Jorgan Andrews, tregon se përse Shqipëria konsiderohet në raportin e DASH si një vend transit...

Vendimi i BE për negociatat/ Rama reagon pas deklaratës së DASh:...

Pas deklaratës së djeshme të Departamentit Amerikan të Shtetit ku shprehej se ‘SHBA është e zhgënjyer që këshilli i BE-së nuk pranoi që të...

DASH: Të zhgënjyer nga KE-ja, SHBA ngelet partner strategjik i Shqipërisë...

Zëdhënësja e Departamentit Amerikan të Shtetit, Morgan Ortagus, deklaroi se SHBA është e zhgënjyer që këshilli i BE-së nuk pranoi që të çelë negociatat...

Drejtori për Ballkanin i DASH: SHBA mbështet çeljen e negociatave

Drejtori për Ballkanin në Departamentin Amerikan të Shtetit, David Kostelancik , nga Beogradi i dha një mesazh liderëve të Bashkimit Evropian se Shqipëria dhe...

Kriza politike/ Zyrtari i DASH apelon nga Beogradi: Të pakënaqur nga...

Ndërsa kriza politike në vend, mes mazhorancës dhe opozitës nuk ka asnjë përmirësim, zyrtari i lartë i DASH, David Kostelancik  ka përcjellë sërish një...

Balla takim me drejtorin e DASH, Kostelancik: SHBA partneri ynë strategjik,...

Kryetari i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla, u takua ditën e sotme me Drejtorin për Evropën Qendrore dhe Jugore në Departamentin Amerikan të...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!