29 C
Tirana
15/08/2020
Home Tags Dekreti

Tag: dekreti

Meta zbardh dekretin dhe arsyet pse zgjodhi Marsida Xhaferllarin si gjyqtare...

Presidenti Ilir Meta ka zbardhur dekretin që emëron Marsida Xhaferllarin si gjyqtare në Gjykatën Kushtuese. Në faqen zyrtare të presidencës, Meta ka renditur edhe arsyet...

Meta: Kushtetuta nuk vendos afat për Presidentin por për Kuvendin, dekreti...

Presidenti Ilir Meta sqaroi se Kushtetuta nuk vendos afat për institucionin që ai drejton për të zgjedhur kandidatët për anëtarë në Gjykatën Kushtetuese. Në...

Meta nuk e dekretoi, reagon Gjinushi: Presidenti nuk është komision hetimor

Vjen reagimi i parë i Skënder Gjinushit, pasi presidenti Ilir Meta refuzoi ta dekretojë si kreu i Akademisë së Shkencave, pasi u zgjodh pa...

“Kam marrëdhënie personale”, si u përgjigj Gjinushi kur u pyet nëse...

Presidenti Ilir Meta sot ka dekretuar refuzimin për emërimin e Skënder Gjinushit në krye të Akademisë së Shkencave. Shkak sipas presidentit kanë procesi i parregullt...

Meta nuk dekreton emërimin e Skënder Gjinushit si kryetar i Akademisë...

Presidenti Ilir Meta ka dekretuar refuzimin e emërimit të Skënder Gjinushit si kryetar i Akademisë së Shkencave. Pasi ky dekret ka hyrë menjëherë në fuqi,...

Aleanca e konservatorëve dhe reformatorëve në Evropë: Respektoni dekretin e Presidentit për...

Aleanca e konservatorëve dhe reformatorëve në Evropë ka apeluar klasën politike shqiptare që të ulen në dialog dhe të gjejnë një zgjidhje të përbashkët...

Dekreti i Metës prodhon efektet e para, bashkitë e opozitës letër...

Autoritetet vendore kanë nisur zbatimin e dekretit të presidentit Ilir Meta, të firmosur këtë të hënë për anulimin e zgjedhjeve vendore të 30 qershorit. Bashkia...

Çfarë vendosi Konferenca e Kryetarëve për dekretin e Metës: 5 orë...

Pesë orë debat do të zhvillohet në seancën e kësaj të enjte, lidhur me dekretin e firmosur dje nga presidenti Ilir Meta, për anulimin...

Fuga: Një dekret a projektligj edhe kur është i gabuar, nuk...

Akademiku Artan Fuga hedh poshtë zërat se dekreti i presidentit Ilir Meta i firmosur një ditë më parë për anulimin e zgjedhjeve të 30...

Mbërrin në KQZ dekreti i Metës për anulimin e zgjedhjeve

Ka mbërritur në zyrat e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve dekreti i presidentit Ilir Meta, i firmosur sot për anulimin e zgjedhjeve vendore. Ky dekret do...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!