27 C
Tirana
06/07/2020
Home Tags Deputete

Tag: deputete

Karantina për një deputete/ Rudina Hajdari: Iu tregoj ditët e ‘izolimit’,...

Deputetja e opozitës Rudina Hajdari tregoi për Politiko.al se si po e kalon karantinën për shkak të koronavirusit. Ajo shprehet se nuk e kishte...

Deputetja e PE-së Kokalari: Shpresoj që Shqipëria një ditë të bëhet...

Deputetja shqiptaro-suedeze në Parlamentin Evropian, Arba Kokalari pavarësisht se tani vazhdon karrierën si politikane në Suedi, sa herë ka mundësi kontribuon edhe për vendin...

Dhurata Çupi: Rama bashkëpunon me njerëz që SHBA i shpall non-grata,...

Ish-deputetja e PD-së Dhurata Çupi akuzoi kryeministrin Edi Rama se edhe “letrat” pas tërmetit i bën me pushtetarët e shpallur non grata në SHBA...

Erion Piciri: Nismë ligjore për privilegjet e deputetëve, nuk i meritojnë

Deputeti i opozitës parlamentare Erion Piciri ka paralajmëruar se shumë shpejt do të ketë një nismë ligjore ku do t’u hiqen privilegjet deputetëve shqiptarë....

Gjykata Kushtetuese/ Meta ripublikon letrën, u dërgon mesazh deputeteve: Lexojeni me...

Presidenti Ilir Meta ka ribpulikuar në profilin e tij në Facebook, letrën dërguar kryetarit të kuvendit, Gramoz Ruçi ku në thelb të saj është...

Certifikimi i zgjedhjeve në Kosovë, kush janë tre deputetët artistë që...

Dje, KQZ në Kosovë certifikoi zgjedhjet e parakohshme të mbajtura në 6 tetor. Mes tyre ra në sy se mes kandidatëve rezultojnë edhe artistë të...

KQZ shpall rezultatin përfundimtar të 6 tetorit në Kosovë, sa deputetë...

Komisioni Qendror Zgjedhor ka shpallur rezultatet finale të zgjedhjeve të 6 tetorit të mbajtura në Kosovë. Sipas rezultateve të raportuara nga kryetarja e KQZ, Valdete...

Moikom Zeqo: Deputetët tanë janë të prapambetur, një parlament adekuat do...

Akademiku dhe shkrimtari Moikom Zeqo mendon se në parlamentin shqiptar duhen vendosur disa kritere bazë për personat që do të përfaqësojnë popullin.  Ai është...

Gazetari shpërthen ndaj deputetëve: Karagjozë, këta as zonat elektorale nuk i...

Gazetari Mentor Kikia ka shumë rezerva për deputetët e parlamentit shqiptar, të cilët i quan karagjozë, që përfitojnë nga taksat e shqiptarëve. Ai tregon për...

Gazetarja e njohur fton katër deputete të bëhen pjesë e kauzës...

Gazetarja e njohur, Mirela Milori ka ftuar dy deputetet e Kuvendit, Vasilika Hysi dhe Elisa Spiropali, dhe dy ish deputetet e PD, Grida Duma...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!