27/01/2020
Home Tags Deschamps

Tag: deschamps

Konferenca e Deschamps: Na pret atmosferë e zjarrtë, Mbappe rrezikon

Didier Deschamps sot foli në konferencë për shtyp në Tiranë një ditë par andeshjes së Francës së tij ndaj Shqipërisë në “Air Albania Stadium”....

Deschamps: Ndeshja me Shqipërinë nuk është formalitet

Trajneri i Francës, Didier Deschamps, nuk mendon se fitorja me kombëtaren shqiptare më 17 nëntor në stadiumin e ri është diçka që ndodh lehtësisht,...

Deschamps: Mendoni se do fitojmë kudo, thjesht se fituam Botërorin?

Franca të premten mbrëma fitoi 1-0 ndaj Islandës. Ishte një fitore shumë e vështirë dhe kjo u pa edhe në deklaratën e trajnerit Didier...

Pse po vuan Griezmann te Barcelona? Jua shpjegon Deschamps

Trajneri i Francës, Didier Deschamps, e ka një ide pse Antoine Griezmann po vuan te Barcelona. Sulmuesi në verë u transferua për rreth 120...

Euro 2020/ Shqipëria fitoi? Deschamps komenton suksesin e kuqezinjve

Fitorja e Shqipërisë kundër Islandës nuk gëzoi vetëm tifozët shqiptarë. Edhe në Francë kjo u prit me pozitivitet të madh. Trajneri i “Gjelave” Didier...

Euro 2020/ Trajneri Deschamps: E respektojmë Shqipërinë, janë ende në garë

Trajneri i Francës Didier Deschamps ka bërë publike listën me 23 futbollistë që ai ka grumbulluar për dy takimet kualifikuese të Euro 2020, më...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!